Format attıktan sonra BIOS güncellenirse sorun olur mu?

Arkadaşlar dün gece elektrikler gitti. Sabah açtım. Tek Youtube açılıyordu. Diğer sitelere girmiyordu. Ayrıca ESET devre dışı kalmış. Ben şimdi UEFI BIOS üzerinden Windows 10 format atacağım. Ama şu hep aklımda kaldı. Ben şimdi format atsam, BIOS'a 1 ay sonra güncelleme gelse ve onu güncellesem herhangi bir sorun olmaz değil mi?

Ayrıca format öncesi yapmam gerekenler nelerdir?

Günceldir.

turkiye turkiye (16)
6 yıl önce sordu

  • Her başlıkta farklı soru sorarsan iyi olur. Format öncesi yapılması gerekenler ayrı bir konu örneğin. hakan 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sonradan BIOS güncellemesi yapılması hiç bir problem yaratmaz, kolay gelsin.

Not: Format öncesi yapılması gerekenler tamamen ayrı bir konudur ve ayrı bir konuda ele alınmalı, uygun bir başlık ile yeni bir konu açılarak sorulmalıdır. Fakat bunuda yapmadan önce sayfa üzerinde site içi arama satırını kullanarak konu ile alakalı daha önce açılmış konuları araştırmalısın. Onlarda sana yeterli olmazsa o halde dediğim şekilde yeni bir konu açıp sorarsın. Kolay gelsin.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • @temmuz Abi ben PC'yi aldığımdan beri, hiç BIOS'u açmadım/güncellemedim. Güncellememenin bir zararı olur mu? Veya nasıl güncellerim? toprak34 6 yıl önce
  • Hiç bir zararı olmaz. Asuslarda WinFlash isimli bir program var. Sendede olmalı. Onu çalıştıracaksın. İtersen konu aç resimli anlatayım. "Asus PC'lerde BIOS nasıl güncellenir?" gibi @toprak34 temmuz 6 yıl önce
  • Peki, Ayrıca format öncesi yapmam gerekenler nelerdir? Bu soruma cevabınız nedir? turkiye 6 yıl önce