Format attıktan sonra önceki dosyaları nasıl kurtarırım, silinen dosyalarımı nasıl geri getiririm?

Format atdım ve dün kaydetdiğim dosyalar c klasöründe silindi nasıl kurtarırım.Teşekkürler

Format attıktan sonra önceki dosyaları nasıl kurtarırım, silinen dosyalarımı nasıl geri getiririm?

erkanduran erkanduran (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Verileriniz C: yolunda olduğundan formattan sonra verilerinizi göremez hale geldiniz.Ancak dosyalarınızı büyük oranda geri getirmeniz mümkündür.Format atarken hard biçimlendirme yapmadığınıza göre dosyalarınız hâlâ harddiskinizde duruyor.Ancak dosyaların adresleri silindiğinden siz o dosyaları göremiyorsunuz.Dosyalarınızın üzerine yeni dosyalar gelmediyse eski silinmiş gözüken dosyalarınızı geri getirmek mümkündür.

    Silinen dosyaları geri getirmek ile ilgili şuanda çok sayıda program mevcut ancak bunlardan en bilineni olan Recuva kurtarma yazılımını deneyebilirsiniz.

    Uzmanim.net te daha önce başlık açılmış ve ayrıntılı şekilde dosyalarınızı nasıl geri getireceğiniz anlatılmıştır.Aşağıdaki linkten silinen dosyalarımı nasıl geri getiririm başlığına ulaşabilirsiniz.

    Silinen dosyaları geri getirme, Recuva programı ile silinen dosyalarımı nasıl geri getiririm?

    -----

    Çözüm 2: Active File Recovery ile silinen dosyaları geri getirme

    Recuva yazılımı çok kullanılan bilinen bir yazılımdır.Ancak ben size kendi kullandığım ve sonucu başarılı olan programı da söylemek istiyorum.Programın ismi Active File Recovery.Üstteki çözüm işinize yaramaz ise bir de bu program ile dosya kurtarmayı deneyebilirsiniz.

    Active File Recovery üzerinden silinen dosyaları geri getirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

    1. Programı indirin ve çalıştırın.
    2. Sol menüden hangi harddiskinizdeki ve hangi bölümdeki dosyaların kurtarılmasını istiyorsanız tıklayın.
    3. Ardından Super Scan taramasını çalıştırın.
    4. Ardından açılan ekrandan Signatures Recognation bölümüne gelerek hangi formatların bulunmasını istediğinizi seçin.
    5. Scan diyerek tarama işlemini başlatın.

    Tarama zamanı harddisk boyutunuza göre farklılık gösterecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)