Format attım kablosuz ağ çalışmıyor.

Laptop'a format attım ama şimdi internete bağlanamıyorum.Ağ bağlantısı yok diyor ve çarpı işareti oluyor nasıl ayarlayabilirim ? (Pc win7)

canx canx (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    s.a kardeşim pc laptop ta fn tuşu vardır. Onunla birlikte laptop keyboard da  f1-2-4-4-5-6-sırayla tusları gorursun yukarda f(kaç ise) orada kablosuz işareti tuşu vardır ona Fn ile birlikte bas aktif edersin

    sameet sameet (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Yok kardeş o olmuyor denedim. canx 9 yıl önce

    Bencede sameet doğru söylemiş. Öyle yap. Yada bazı laptoplarda kablosuz bağdaştırıcıyı devreye alan yada devre dışı bırakan bir anahtar/switch bulunur (Laptop'un yan taraflarında olur) ve buradan wireless'i devreye sokmak gerekecektir. Bunları wireless driver yüklenmiş varsayımıyla belirtiyorum. Yoksaki switch'i önce açık hale getirmeli ve sonra driwer'ı yüklemeli (Yoksa donanım devrede olmadığı için sistem driver sormaz ve yüklemez.). Sonrası ise başta belirttiklerim gibi..

    Ek: Eğer makinede bahsettiğim switch yoksa ve sameet'in söyledikleri herhangi bir sebeple (tuşların basmaması gibi) yapılamıyorsa denetim masasından yada bilgisayarım penceresinden bağdaştırıcı ayarları bölümüne girilmeli oradan eğer sözkonusu bağdaştırıcı (wireless) devre dışıysa sağ tuş menüsü kullanılarak devreye alınmalı.

    temmuz temmuz (12505)