Format Factory nedir? Format Factory nasıl kullanılır?

Format Factory programı nedir? Format Factory kullanımı hakkında bilgi verir misiniz?

Format Factory nereden indirilir?

Format Factory nasıl kullanılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format Factory nedir?

    Format Factory, her türlü video, ses, resim ve belge formatlarını birbirleri arasında dönüştürebileceğiniz ücretsiz bir converter (dönüştürücü) programıdır. Format Factory sayesinde her türlü video dönüştürme, resim dönüştürme, ses dönüştürme işlemlerini yapabilirsiniz. Aynı zamanda Format Factory sadece bir dönüştürücü değil, aynı zamanda video birleştirme, ses birleştirme gibi farklı işlevleri de yapabiliyor.

    Format Factory nereden indirilir?

    1. Format Factory indir linkine tıklayın.
    2. Gelen sayfadaki "Download" butonuna tıklayın.
    3. Format Factory programı inmeye başlayacaktır.

    Format Factory hangi video formatlarını destekler?

    Format Factory programı,

    • MP4, MKV, WebM, GIF, MOV, OGG, FLV, AVI, 3GP, WMV, MPG, VOB, SWF

    video formatlarını destekliyor.

    Format Factory hangi ses formatlarını destekler?

    Format Factory programı,

    • MP3, WMA, APE, FLAC, AAC, AC3, MMF, AMR, M4A, M4R, OGG, WAV, WavPack, MP2

    ses formatlarını destekliyor.

    Format Factory hangi resim formatlarını destekler?

    Format Factory programı,

    • WebP, JPG, PNG, ICO, BMP, GIF, TIF, TGA

    resim formatlarını destekliyor.

    Format Factory hangi belge formatlarını destekler?

    Format Factory programı,

    • PDF to HTML, Mobi, EPub, AZW3

    belge formatlarını destekliyor.

    Format Factory programını kullanarak:

    • ücretsiz video birleştirme
    • ücretsiz video dönüştürme
    • ücretsiz ses dönüştürme
    • ücretsiz ses birleştirme
    • mp4 dönüştürme
    • mp3 dönüştürme
    • avi dönüştürme

    gibi daha sayısız işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

    Format Factory nasıl kullanılır? Format Factory ile video dönüştürme

    Format Factory sayesinde video dönüştürücü, ses dönüştürücü programı aramanıza hiç gerek kalmadan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

    Şimdi adım adım Format Factory kullanımına bakalım. Bu yazıda örnek olarak MKV'den MP4'e video dönüştürme işlemi yapacağım. Ama siz bundan çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

    1. Adım: Format Factory programını açın.

    2. Adım: Program arabirimindeki beyaz alana, dönüştürmek istediğiniz videoyu sürükleyip bırakın.

    videyo sürükle

    3. Adım: Video dönüştürme işlemini başlatmadan önce, seçtiğiniz videoyu dönüştürmek istediğiniz video formatını seçin ve "Tamam"a tıklayın.

    dönüştürmek istediğin formatı seç

    4. Adım: Videoyu dönüştürmek istediğiniz formatı seçtikten sonra Format Factory programının üst kısmındaki "Başla" butonuna tıklayın.

    dönüştürmeyi başlat

    5. Adım: Video dönüştürme işleminin bitmesini bekleyin. Dönüştürme tamamlandığında eski video ile aynı konuma otomatik olarak gelecektir.

    Format Factory programı ile ben örnek olması açısından sadece basit bir MKV'den MP4'e video dönüştürme yaptım. Dediğim gibi program video birleştirme, ses birleştirme, resim dönüştürme gibi daha pek çok işlemi destekliyor. Bunları da kendiniz keşfederek öğrenebilirsiniz.

    Format Factory ücretli mi?

    Hayır. Format Factory tamamen ücretsiz. Hem ücretsiz, hem kullanışlı, sade, hem de pek çok işlevi var. Bu yönleriyle Format Factory, bilgisayarda mutlaka olması gereken programlar arasında yer alabilir.

    omercik omercik (9418)