Format sırasında disk ayrılmıyor

Hp pavillion 15-ab214nt marka model cihaza format atarken diskleri biçimlendirdim fakat daha sonrasında tekrardan ayırmaya çalışınca ayırmıyor. Ayrılmayınca windows da yüklenmiyor. Cmd ile de diskpart yöntemi ile yapınca da ayrılmıyor.

benbatardo benbatardo (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Disk part ile yaptığında hata mı alıyorsun? Biraz daha bilgi vermelisin.  Tüm bölümleri Windows kurulumu sırasında silmeyi denedin mi? Silmek istediğinde hata mı aldın? Bu sorulara cevap verirsen sana yardımcı olurum.

    Diskinde fiziksel bir sorun yoksa diskinin bölümlenebilmesi gerekir. Disk bölümleme alt seviye işlemlerden biridir bu sebepten başka yazılımın engellemesi söz konusu olma ihtimali düşük.

    murat murat (12492)