Format sırasında klavye ve mouse çalışmıyor (BIOS görmüyor). Nasıl yapmalı?

Windows 7 format atarken klavye mause görmüyor. Sebebi nedir?

Anakart : Gigabyte b75-D3V

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1- PS2 Klavye ve mouse kullan, görecektir.

    2- Eğer PS2 klavye-mouse yoksa/bulamazsan BIOS güncellemesi yoluyla çözüm denersin. Eğer şansın varsa destekleyen bir güncellemesi vardır ve bu yoldan çözüm sağlarsın.

    3- PS2 to USB adaptör işe yararmı, bilemiyorum. Araştırırsın ve eğer gerekirse bunuda deneyebilirsin.

    USB TO PS2 Dönüştürücü (tıkla)

    Edit:

    Üsttekiler yapılamazsa veya çözüm sağlamazsa;

    BIOS'ta alakalı ayarı ararsın, varsa ve bulursan ayarı yaparsın.

    Not:

    Bios ayarlarından Peripherals bölümünden "Port 60/64 Emulation" seçeneği "Enabled" yapılarak problem çözülmüştür (Konu sahibi bildirimi).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz PS2 klavye mause yok maalesef :(. Bios güncelledim sorun aynı. Bios ayarlarından klavye mause aktif ediliyormuş sanırım var mı bilginiz? oguzhan34 6 yıl önce
    • Aklıma geldi o ayar ama bimiyorum varmı senin BIOS'unda. Kendin girerek bakmalısın. Varsa o ayarı bulur ve yaparsın. Ama ilk önce BIOS ayarlarını default yaparak (önce f9 ve enter, daha sonrada f10 ve enter) denersin. Eğer çözüm olmazsa BIOS'ta alakalı ayarı ararsın, varsa ve bulursan ayarı yaparsın @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce
    • Bios ayarlarından peripherals bölümünden "Port 60/64 Emulation" seçeneğini "Enabled" yaptım sorunum düzeldi. @temmuz emeğiniz için teşekkür ederim. oguzhan34 6 yıl önce
    • Geçmiş olsun kolay gelsin :) @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce