Format sonrası D: disk bölümü yok.

Arkadaşlar yeni freedos sisteme win 10 yükledim 930 gb boş alan vardı 465 465 ayırdım. Fakat sadece 465 gb yerel disk c gözüküyor d yok ne yapabilirim?

ahakan ahakan (100)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Dosya Gezgininde (veya "Bu bilgisayar"da) görülmemesi çok önemli değil, bir sebeple bu olmuştur. Esas olan windows Disk Yönetimidir (Görev çubuğunda Windows'u ara satırına "bilgisayar yönetimi" yazılır ve tıklanır, açılan pencerede sol bölmeden Disk Yönetimine ulaşılır).

    "Bu bilgisayar"da görülemeyen ikinci disk bölümü, Disk Yönetiminde ham haliyle (henüz oluşturulmamamış şekliyle, "Ayrılmamış" bölüm olarak) görülecektir. Bu disk bölümünün üzerinde sağ tuş menüsü yolundan giderek "Yeni basit birim" oluşturulur.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Format atarken ayırmışsın ama o ayırdığın bölümlerden diğerine (Windows'u kurduğun bölümün diğeri) tıklayıp "Yeni" tuşuna basıp o bölümü oluşturmadığın için @temmuz hocamın dediği gibi ayrılmamış alan olarak gözüküyor.

      Bu durumda Disk Yönetiminden manuel olarak yapmalısın.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

        -1

        @temmuz abinin dediği gibi :)

        uzmanim9993 uzmanim9993 (19)