Format sonrası FPS düştü

Sistemi Windows 10 home yapmıştım.Windows 10 geçtikten sonra oyunda  arada görüntü dalgalanması oluyordu ve yavaşlama olmuştu.

Windows 7 ultimate geçtim tekrardan ama düşük fps alıyorum. Driverları kurdum bildiklerimi.

Windows 7 ultimate

İ3 2120 3.30 ghz  8 gb ram 1600 mhz

AMD R7 240 128 bit  2 GB ekran kartı

oguzhan34 oguzhan34 (96)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Senin donanımın Windows 10 için hem yeterli hem daha uygunmuş. Keşke vazgeçmeseydin. Sana tavsiyem Yeniden Windows 10' a dönmendir. Eğer doğru sürücüleri yüklersen düzgün çalışır, belli bir performansıda alıırsın.

    Açtığın konuya gelince orada verdiğin bilgiler zaten çok sınırlı ve bu sınırlı bilgilerle buradan sana arzuladığın tavsiyeler yapılamaz, çözüm yolları göstermekte bayağı zorlanılır. Aygıt Yöneticisine bakarak orada sürücülerin durumlarını incelemelisin. Doğru sürücüler yüklenmişmi onları kontrol etmelisin, falan..

    Edit:

    Windows 10 için uğraşsaydın, dalgalanmayı çözebilirdin. Dalgalanma büyük ihtimalle hatalı sürücü veya oyun görüntü ayarları sebebiyleydi. Araştırılır, bulunur ve çözülürdü. Windows 7'de ısrarlıysan, yeniden format çek ve  yeniden yükle. Daha sonra sürücüleri donanımların kendi resmi web sayfalarından yükle.  Ekran kartı, ses, wifi, anakart chipset vs bilimum hepsini aynı şekilde yap. Sürücü yüklemeleri için Driver Booster vb program falan kullanma.  Daha sonrada oyunları önceden denediğin ve problemi olmayan setup'larından yükle ve yeniden dene.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Ben zaten win 7 ultimate kullanıyordum. Windows uptade güncelleme hatası veriyordu. 2 - 3 gün önce Win 10 geçtim güzel fakat oyunda görüntü dalganıyordu arada. Windows 7 de daha rahattım. O yüzden tekrardan win 7 geçtim de fps sorunu var şimdi. Ekran kartını sitesinden indirdim. Windows uptade gelen güncellemeleri yaptım. Driver booster visual güncellemeleri falan verdi onları yaptım. @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
    • Mesajımın altına yeniden bak @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
    • Dediklerini sitesinden yapıyorum ama visual falan var onları nerden bulabiliriz. Bu arada yeniden format attım uptade güncellemeleri var onları bekliyorum. @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
    • Visualı falan boşver. Visual'e ihtiyaç duyan program (bilemiyorum veya oyun) beraberinde onuda yükler, yüklenmesini sağlar. Sen özel olarak Visual arama, yükleme. Yüklenmişlerin güncellemesinide yapma. Lazım olan sürüm zaten sisteme otomatik yüklenecektir @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce