Format Sonrası Lisanslı Ürün Anahtarının Yanması Ve Öğrenilememesi Sorunu

Bilgisayarımı Windows 8 Single Language işletim sistemi önyüklü
olarak satın aldım. Çok uzun bir kullanım süresinin ardından,
aniden bir mavi ekran hatası aldım. ''PC Needs Repair USB or Disk''
tarzında bir uyarı görünüyordu.

Ben de oto-format ekranına doğal olarak giremediğimden format attırmak zorunda kaldım ve Windows 8 Single Language Update 4 Şeklinde bir format atıldı. Fakat format öncesindeki İşletim sistemimin ürün anahtarını vaktiyle bir yere not etmediğimden, format sonrası KMSPİCO kullanmak zorunda kaldılar.

Bir takım teknikerler dedi ki, formatın ardından bile, ürün anahtarınız BIOS'a kayıtlı
olduğu için, bir takım programlarla bunu öğrenebilirsiniz. Ben de
sözkonusu programlardan birini indirip ürün anahtarımı öğrendim lakin,
öğrendiğim bu ürün anahtarı formatta kurulan işletim sisteminin
ürün anahtarıydı.

Şuan KMSPİCO programı sayesinde lisanslanmış bir
işletim sistemi üzerinden size yazıyorum. Ve ortada öylece kaldım.

Benim ürün anahtarım yandı mı?

Metnimde illegal ifadelere rastlayıp bu konumu kaldıracak olursanız, cevabınızı mail adresime yollamanızı istirham ederim.

rdmckrq@gmail.com

pcx24 pcx24 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Microsoft Türkiye Teknik Destek Telefonu (Ücretli): +90 212 33 66 999
    (Ücretli) 4446787 (Yalnızca Türkiye içinden)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. pcx24 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce

    Merhaba bu sorununuz üzerine internette biraz araştırma yaptım.RWEverything isimli bir program ile bios anahtarının bulunduğu yazılmış.Yöntemin işe yarayabileceğinden emin değilim ama denemek te fayda var.

    Umarım işinize yarar.

    RWEverything isimli programın portable sürümünü buradan indirebilirsiniz.

    1. Programı açıp ACPI kısmına tıklayın.

    2. ACPI tıklanıldıktan sonra açılan pencereden MSDM bölümüne gelin.Burada alttaki Data yazısının karşısındaki anahtarı deneyin.(Bazı bilgisayarlarda MSDM bölümü çıkmıyormuş umarım sizde çıkar)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Hocam ben şimdi bu ürün anahtarını bir yere not ettim. Windows ayarlarından ürün anahtarını değiştir'e tıklasam yeterli olur mu yoksa format mı gerekir?

      Öte yandan, ürün anahtarımı reddederse ne yapacağım? Kmspico programını tekrar kullanmak mantıklı olabilir fakat bir takım güruh diyor ki Kmspico adlı program işletim sisteminizi sadece birkaç kez lisanslayabilir. Riske girmek istemedim de.

      pcx24 pcx24 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Eğer önceki lisansınız Windows 8 Single Language'a aitse ve şuanda kurulu olan da Windows 8 Single Language sistemi olmalıdır.Böyle olduğunda sorun çıkmaması gerek.Reddetmez yani. ismailsarp 8 yıl önce