Format sonrası ne yapılmalı? Hangi programları kurmalıyım?

    Toplam 1 Cevap

    1-) Driver yüklemek

    Eğer Windows 7 ve öncesine ait eski bir işletim sistemi kullanıyorsanız önermek istemesemde internetten " Driver Pack " adı altındaki ürünleri kullanıp driverlarınızı güncellemeyi yapmalısınız. Neden önermiyorum her zaman doğru driverları kurmayabiliyorlar ve mavi ekran hatalarına sebebiyet verebiliyorlar. Ama Windows XP ve Windows 7 sistemlere 100'den fazla format attım ve hepsinde mecburiyetten dolayı Driver Pack kullandım, hiç birinde driverlardan dolayı hata veya mavi ekran hatası almadım. Driverları yüklemek için aşağıdaki programı kullanabilirsiniz;

    Ayriyetten İnternet driverını yüklemeniz gerekli bunun için 3DP Net'i kullanmalısınız.

    3DP Net nedir?
    3DP Net entegre edilmiş sürücü yükleyicisidir, internet bağlantısına ihtiyaç olmadan internet driverını yükler ve bunun sayesinde internete bağlanabilirsiniz.

    3DP Net nasıl indirilir?
    Aşağıdaki linklerde mevcuttur:

    Windows 10 için Driver nasıl yüklenir?

    Windows 10 Güncelleştirme merkezi hemen hemen tüm sürücüleri otomatik olarak indirir ve yükler. Bunun dışında sizin elle yükleyeceğiniz driver, chipset ve Ekran kartı driverıdır. Varsa 3. Parti donanımların driverını da yükleyin.

    Örnek güncelleştirmeler:

    Ekran kartı sürücüsü nasıl yüklenir?

    Ekran kartım hangi model nasıl öğrenebilirim?

    Windows Tuşu + R ( Kısaca Çalıştır ) yapıp  gelen kutuya " dxdiag " yazıp enterlayın. Gelen pencereden " Ekran " butonuna tıklayın.

    Burada ekran kartınızın bilgileri yazar.

    2-) Gereken programları yüklemek

    Herkesin kullandığı programlar farklıdır ancak hemen hemen her sistemde bulunan, bulunması gereken programlar aşağıdadır;

    • Tarayıcı ( Chrome, Firefox, Opera, Brave vb )
    • WinRar ( 7zip'te olur )
    • Notepad++
    • CCLeaner
    • Discord
    • Mouse'un yazılımı
    • VLC Media Player
    • Java
    • Anti-Virüs, Anti-Malware uygulamaları ( Kaspersky Internet Security ( Ücretli, 30 gün deneme sürümü ) ve MalwareBytes. Bu iki programı kesinlikle kurmalısınız, Internet Security'in deneme sürümü bittikten sonra Security Cloud'u yükleyin. )
    • Visual C++ 2008-2010-2012-2013-2015
    • Ekran kartı yazılımı ( Geforce Experience gibi )
    • Microsoft Office yazılımları
    • DirectX yazılımı ve sürümleri

    Eğer Steam gibi platformlardan orijinal oyun oynuyorsanız Visual ve DirectX yazılımlarını otomatik olarak indirir.

    hydra hydra (3800)