Format Sonrası Ses Alamama

Öncelikle merhaba. Elimde H61H2-MV (V1.0) anakart bulunmakta. Cihazda daha önce windows 10 kuruluydu ve ses sorunu yaşamadan aktif olarak çalışmaktaydı ancak cihaza temiz kurulum için bir format attıktan sonra cihazdan hiçbir şekilde ses alamamaya başladım. Gerek Windows Update gerek harici programlar gerekse direkt ürünün web sitesi üzerinden güncel driverleri deneyerek ses almaya çalıştım ancak bir fayda göremedim. Cihazımda hd7350 Ekran kartı mevcut ve hdmi üzerinden evimdeki televizyona bağladığım zaman ses alabiliyorum ancak aux çıkışları üzerinden yani kasanın ön ve arka taraflarından ses alamıyorum. Sorunun kurduğum işletim sistemi ile alakalı olduğunu düşünüp başka sistemler de kurdum ancak fayda göremedim.  Sağ alt köşede hoparlör üzerinde kırmızı çarpı işareti bulunmakta ve ön ve arka girişlere herhangi bir cihaz taktığımda tepki alamamaktayım. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

farazi farazi (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aygıt Yöneticisine girip baktığında (bilgisayarın arama kutusuna devmgmt.msc yazarak girilir) "bilinmeyen aygıt" gibi bir şeyler görüyor musun?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam Güncel driveri yükledim realtek high definition audio olarak aygıt yöneticisinde gözüküyor ancak yine de tepki yok. ses alamıyorum cihazdan farazi 6 yıl önce
    • Realtek Aygıt Yöneticisinde görünüyorsa ses sürücüsü başarılı bir şekilde kurulmuş demektir. Donanımsal bir problem olmasın? @farazi omercik 6 yıl önce
    • Hala ses sorununu çözemediysen windows 10 a tekrar geç bi bak derim ses1842 6 yıl önce