Format sonrasında internete giremiyorum, nasıl düzeltebilirim?

Merhaba... Bugün arkadaşımın bilgisayarında Win8 de zorlandığı için Win7 kurdum. CD sürücüsü olmadığı için USB Bellek le yaptım kurulumu... Kurulumu yaptıktan sonra driver yüklemek için Ethernet kablosunu Ethernet çıkışına taktık. Ama bağlantı yok yazdı. Bağdaştırıcılara baktık, hiç bağdaştırıcı gözükmüyor. Biz de USB Bellek le yapalım dedik. Ama USB belleği de okumadı. Aygıt yöneticisinde bir sürü bilinmeyen aygıt vardı. Biz bu driverları nasıl laptop a atacağız şimdi.? Üstelik 2 kez kurduk Windows u, bişey değişmedi. Şunu da belirtiyim BİOS da USB bellek gözüküyor ama Win de gözükmüyor... Laptop un Markası ve Modeli: Acer, Aspire ES1-531. Lütfen bi yolunu bulun. Yardımlarınızı acilen bekliyorum. Sırf bunun için kaydoldum lütfen... Şimdiden teşekkürler....

said82 said82 (10)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Arkadaşlar sorunu zor bela çözdüm... İlk olarak bi kez daha format attım. Hine olmamıştı. Ama bu sefer Windows yüklü USB belleğimi taktım. Boot edilince bilgisayarımı onar seçeneğini seçtim. Ordan Windows Gezgini diye bi araç vardı onu açtım. Windows yüklü USB belleğimin içine biraz driver da atmıştım. Windows gezgininden o driverları D sürücüsüne attım. Bilgisayarı yeniden açtım, USB belleği çıkardım. Windows açılınca D sürcüme girip Wlan driverını kurdum. Şimdi DriverPack Solution programını kurarak kalan driverları da indiriyorum. Bu sorunu yaşayanlar bu çözümü uygulayabilirler... Herkese geçmiş olsun... :)

    said82 said82 (10)
    8 yıl önce cevaplandı

      bu durumda yeniden bütün sürücüleri silin ve yeniden temiz kurulum yapmanızı önerrim size

      candan candan (4301)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Zaten 2 kez kurulum yaptım, ilkinde de hiç sürücü yüklüyemedim zaten, ne USB ne de internet vardı ki... said82 8 yıl önce

      Dostum bunun sebebi işletim sistemiyle alakalı.CD/DVD ye yazdığın işletim sisteminde sorun var.Normalde Windows kendi sürücüleriyle bütün aygıtları devreye sokar.Sonra sen aygıtların kendi sürücülerini yüklersin.Başka bir yerden tekrar CD/DVD ye yazmanı öneririm.

      akif52 akif52 (34)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkürler deniyeceğim, ama aynı DVD yle benim PC me format atınca sorun olmamaıştı.. said82 8 yıl önce