Formatlamış HDD den dosya kurtarma

Hetman Partition Recovery Silinen Dosya Kurtarma Programı ile benim için çok önemli 2.adet not defteri vardı bulamıyorum çok metin belgesi çıkıyor hepsine tek tek bakmam mı lazım

deyan27 deyan27 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format Sonrası Veri Kurtarma - Silinen Resim, Video ve Belgeleri Kurtarma : https://www.youtube.com/watch?v=GNBSAY_AHLs

    Burada ücretsiz bir yazılım var ve oldukça başarılı.

    Maalesef kurtarma sonrası txt dosyalarının adları değişebiliyor. Bu sebepten dosyalara tek tek bakmak yerine dosyaların içinde arama yaptırabilirsiniz. Mesela aradığınız txt dosyasında "araba" kelimesi var diyelim.

    1. Windows ve Ru tuşlarına birlikte basın.
    2. Açılan çalıştır penceresine cmd yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Şimdi kurtarma yapılan klasöre gitmeniz gerekecek.  Diyelimki siz D sürücüsüne kurtardınız
    4. Komut isteminde D: yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Daha sonra şı komutu çalıştırın:
      findstr  /i /s "araba" *.txt

      bu komutta araba yazan yerdeki kelimeyi siz arayacağınız kelime ile değiştirin ve enter tuşuna basın. Bu komut D sürücüsündeki tüm txt dosyalarını sizin yazdığınız kelime için arayacaktır.

    6. Daha sonra sonuç bulunursa size txt dosyasınızın adını gösterecektir.

    alattin alattin (16984)