Formatsız Disk boyutu artırma

Merhaba

Ben Windows 10 home 64 BİT kullanıyorum.Suan "C" diskim "917 GB" "D" diskim  "12,3 GB" ben format atmadan "D" diskinin boyutunu nasıl artırabilirim.

Simdiden Teşekkürler.

unspoken123 unspoken123 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Disk Yönetiminden (Arama bölümüne Bilgisayar Yönetimi yazılır ve açılan Bilgisayar Yönetimi penceresi sol bölümünde "Disk Yönetimi" tıklanır) önce sabit disk C: bölümünde istenilen kadar bölüm küçültülür (Bu üzerinde sağ tık yapılarak açılan menüden gerçekleştirilir) ve daha sonra D: bölümü bu küçültmeden ortaya çıkan/elde edilen boyut kadar genişletilir/büyütülür (Bu defa D: bölümü üzerinde sağ tık yaparak..)

    Disk Yönetiminin kullanılmasıyla alakalı daha fazla bilgi için alttaki linkten faydalanabilirsin:

    Disk Nasıl ayrılır ve birleştirilir? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      @temmuz hocanın cevabına ilave olarak disk yönetimi bölümünde C disk ile D iski bir birine bitişikler ise C diskinden Ddiskiine alan aktarabilrirsiniz arada başkabir disk var ise olmuyor bu işlemi bir program yardımı ile yapabilirsiniz

      candan candan (4301)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Eğer @candan'ın belirttiği şekilde D: sabit disk bölümü farklı (ikinci) bir disk üzerinde ise bu halde mesajımda yer alan linkteki @ismailsarp mesajında anlatıldığı şekilde (yine önce C: küçültülerek) yeni sabit disk bölümü oluşturulabilinebilir. Böyle yapılırsa PC'de birincisi küçültülmüş ve üzerinde işletim sistemi yüklü C: bölümü olmak üzere toplam üç sabit disk bölümü mevcut hale gelir (Ayrıca bunu farklı, ikinci disk olmasada yapabilirsin. Yani aynı zamanda tercih konusudur) @unspoken123 temmuz 6 yıl önce