Formattan sonra ethernet gözükmüyor

Arkadaşlar formattan sonra wireless vs ayarladım fakat kablolu olmuyor kabloyu takıyorum kablo diğer bilgisayarda açmasına rağmen laptop ta açmıyor.Nedeni nedir ne yapmam lazım?

hayaxi hayaxi (18)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bazı durumlarda işletim sistemi driver yazılımı yüklü olmayan sürücüleri aygıt yöneticisinde göstermez. Dolayısıyla kullanıcı bilgi edinemez ve kullanamaz. Yapmanız gereken otomatik driver güncelleme yazılımlarıyla sistemi taratmanız ve tarama sonucunda eksik olan driver yazılımını kurmanız gerekmektedir.

    Bunun haricinde kendiniz de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer harici ethernet kartı kullanmıyorsanız, anakart modelinden, sitesine ulaşarak driver sürücünüzü işletim sistemine göre indirip kurabilirsiniz. (Anakart firmaları bileşik olan ekran kartı, ethernet kartı vb. driver yazılımlarını sitelerinde paylaşmaktadır.)

    Anakart marka ve modelini bilmiyorsanız, aşağıdaki linkteki yazılım ile donanım bilgilerinizi görüp anakart bilgilerinize ulaşarak yukarıda bahsettiğim işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

    http://www.aida64.com/downloads

    Otomatik Driver Yazılım Güncelleme Araçları;

    - IObit Driver Booster    http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

    - Driver Genius   http://www.driver-soft.com

    - Driver Magician     http://www.drivermagician.com

    - DriverPack Solution      https://drp.su/tr/

    beytullahakyuz beytullahakyuz (181)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim IObit Driver Booster kullandım kurdum.Bütün güncelleştirmeleri yaptım benim sorunum aygıt sürücüsünde 2 ünlem işaretli sürücü var birinin adı bilinmeyen sürücü diğeri ise Universal serial bus (USB) denetleyicisi. Ve dediğim gibi ethernetede bağlanamıyorum. hayaxi 7 yıl önce
    • En alttaki linkte bulunan DriverPack Solutionu deneyebilir misiniz? Bu yazılım bünyesinde çok fazla driver paketleri bulunur. Eksik olan sürücülerinizin bu paket içinde bulunma olasılığı yüksektir. beytullahakyuz 7 yıl önce
    • Driver easy programı ile bayağa gncelleme yaptım Driver booster bu kadar bulamamıştı.Eternet sorununu çözdüm fakat devre dışı bırakıp geri etkinleştirince oluyor bunun kalıcı bir çözümü yok mudur? hayaxi 7 yıl önce
    • Kalıcı olmamasının sebebi driver yazılımı olabilir. Öncelikle driver'ı kaldırın ve yeniden yüklemeyi deneyin. Sorun çözülmezse farklı bir driver bulmanız gerekecektir. DriverPack Solution driver paketini deneyebilirsiniz. beytullahakyuz 7 yıl önce