Formattan Sonra Kaybolan Disk Alanını Geri Getirmek

Bilgisayarıma format atarken yerel disk C ve D'yi silip yeniden oluşturdum ve C'ye format attım. Format işlemi bittikten sonra D görünmüyor onu nasıl geri getirebilirim?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Formattan Sonra Kaybolan Disk Alanını Geri Getirmek

    ˙·٠٠•● Çözüm Önerisi ●•٠٠·˙

    Format sırasında oluştuğunuz fakat biçimlendirilmeyen HDD bölümlerini aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek tekrar gözükür ve kullanılır hale getirebilirsiniz.

    Bu Bilgisayar yada Bilgisayarıma sağ tıklayın Yönet seçin

    Disk Yönetimi tıklıyoruz ve çıkan ekranda biçimlendirilmemiş diskin üzerinde sağ tıklayıp Biçimlendir seçiyoruz.

    Birim Etiketi: Diskinize isim vermek istiyorsanız yazabilirsiiniz yoksa Yeni birim olarak kalır.
    Dosya Sistemi: NTFS olarak seçilir.
    Ayırma Birimi Boyutu: Varsayılan

    Hızlı Biçimlendir tıklıyoruz. Tamam tıklayıp biçimlendirme başlıyor. Biçimlendirme sonucunda artık gözükmeyen diskiniz gözükecektir.

    lion lion (595)