Formattan sonra Notebook'un Wifi'si çalışmıyor

Bilgisayarıma format attım. Windows 7 kurdum. Fakat formattan sonra wi-fi çalışmayaya başladı. Wifi'nin çalışması için ne yapmam gerekiyor?

recepguvenc recepguvenc (26)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Windows Laptop'unuzun Wi-fi sürücülerini bulamamış olabilir. Laptop'unuzun Wi-fi sürücüsünü sizin bulup kurmanız gerekiyor. Bunun için Laptop üreticinizin sitesinden Laptop modelinizi bulunuz ve oradan Wi-fi sürücüsünü indirip kurunuz.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Wireless için bazı bilgisayarlar driver gereksinimi duyuyor. Bunun için bilgisayarınızın üreticisinin sayfasından veya başka bir yerden driverını yüklemeniz gerekmektedir.

      enoua enoua (108)
      9 yıl önce cevaplandı

        Driver yüklendiği halde durum böyle ise, klavyede Fn (Fonksiyon) tuşu ile birlikte F'li tuşlara sırasıyla basarak (doğruyu bulabilmek için deneme amaçlı) wifi donanımı aktif etmek gerekir. F'li tuşlarda üzerinde sinyal, anten simgesi olandır esasen ama önceki cümledeki tarifim, garanti sonuç elde edebilmek içindir.

        Bazı laptop'larda portların bulunduğu yan kısımlarda yada arka kısımda bu wifi donanımın fiziksel aktivitesi (açmak yada kapatmak şeklinde) bir switch'te (sürgülü anahtar) bulunabiliyor. Oradanda aktif edilebilir.

        Kolay gelsin.

        Not: İlgili driver yüklü değil ve sistem, donanımı göremediği için driver yüklemesi yapılamıyorsa yine belirttiğim şekillerde önce donanımı sisteme gösterebilmek (aktive edebilmek), sonra driver'ı yüklemek gerekebilir.

        temmuz temmuz (12505)
        9 yıl önce cevaplandı

          kesin çözüm; hele ki driver hakkında  bilginiz yoksa : öncelikle  kablolu bağlantı bulun leptoba bağlayın sonrasında  driver booster  programın yükleyip ucretsiz sürümden  güncelleme  yapın inşAllah bi sıkıntı kalmayacaktır kolay gelsin....

          ccess ccess (1)
          8 yıl önce cevaplandı

            arkadaşlar net çözüm

            https://youtu.be/M0_G-6lrjaQ

            kullanici725848 kullanici725848 (1)