Formattan sonra Notebook'un Wifi'si çalışmıyor

0

Bilgisayarıma format attım. Windows 7 kurdum. Fakat formattan sonra wi-fi çalışmayaya başladı. Wifi'nin çalışması için ne yapmam gerekiyor?

recepguvenc recepguvenc (26)
9 yıl önce sordu

  Toplam 5 Cevap


  0

  Windows Laptop'unuzun Wi-fi sürücülerini bulamamış olabilir. Laptop'unuzun Wi-fi sürücüsünü sizin bulup kurmanız gerekiyor. Bunun için Laptop üreticinizin sitesinden Laptop modelinizi bulunuz ve oradan Wi-fi sürücüsünü indirip kurunuz. 

  utkubayat utkubayat (885)
  9 yıl önce cevaplandı

   0

   Wireless için bazı bilgisayarlar driver gereksinimi duyuyor. Bunun için bilgisayarınızın üreticisinin sayfasından veya başka bir yerden driverını yüklemeniz gerekmektedir.

   enoua enoua (108)
   9 yıl önce cevaplandı

    0

    Driver yüklendiği halde durum böyle ise, klavyede Fn (Fonksiyon) tuşu ile birlikte F'li tuşlara sırasıyla basarak (doğruyu bulabilmek için deneme amaçlı) wifi donanımı aktif etmek gerekir. F'li tuşlarda üzerinde sinyal, anten simgesi olandır esasen ama önceki cümledeki tarifim, garanti sonuç elde edebilmek içindir.

    Bazı laptop'larda portların bulunduğu yan kısımlarda yada arka kısımda bu wifi donanımın fiziksel aktivitesi (açmak yada kapatmak şeklinde) bir switch'te (sürgülü anahtar) bulunabiliyor. Oradanda aktif edilebilir.

    Kolay gelsin.

    Not: İlgili driver yüklü değil ve sistem, donanımı göremediği için driver yüklemesi yapılamıyorsa yine belirttiğim şekillerde önce donanımı sisteme gösterebilmek (aktive edebilmek), sonra driver'ı yüklemek gerekebilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

     0

     kesin çözüm; hele ki driver hakkında  bilginiz yoksa : öncelikle  kablolu bağlantı bulun leptoba bağlayın sonrasında  driver booster  programın yükleyip ucretsiz sürümden  güncelleme  yapın inşAllah bi sıkıntı kalmayacaktır kolay gelsin....

     ccess ccess (1)
     8 yıl önce cevaplandı

      0

      arkadaşlar net çözüm 

      https://youtu.be/M0_G-6lrjaQ

      kullanici725848 kullanici725848 (1)
      1 yıl önce cevaplandı

       üyelik gerektirir

       Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

       Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
       uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol