Formattan sonra silinen dosyaları nasıl geri getirebilirim?

Vistadan windows 7 ye yükseltme yaptırdım. Bilgisayarı yaklaşık on gün kullandım sonra virüs sebebi ile ekrana görüntü gelmedi tamire verdim fakat virüsün tüm fotoğrafları sildiğini soylediler format atmişlar . Fotoğraflafı kurtarma sansım var mıdır bunu nasıl yapabilirim.

Konuyu gerekli şekilde açıklamak istedim çünkü fotoğraflarım virüs yüzünden silindi ve üzerine format atıldı 😰

busehrsn busehrsn (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sitemize hoş geldin yeni üye :)

    İlk önce site içi arama moturunda (sayfanın üst kısmında siyah bant üzerindedir) "silinen dosyalar" gibi bir arama yapmış olsaydın hiç konu dahi açmaya gerek olmadan sorunun cevabını bulabilirdin. Prensip olarak öyle yapılmalıdır. Böylece sitede karışıklıkta olmaz, sadelikte sağlanır.

    Site içi "silinen dosyalar" arama sonuçları (tıkla)

    Formattan sonra silinen dosyaları geri getirme? (tıkla)

    Silinen dosyaları geri getirme (tıkla)

    Not:  Bu durumda sonuç garanti olmaz. Bir yerde artık şans işidir. Belki silinenlerin tamamı olmazda bir kısmı olur (Üzerine başka dosyalar yazıldıysa onlar kurtarılamaz).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz "Silinen dosyaları geri getirme (tıkla)" linkine tıklayınca bir şey olmuyor abi. toprak34 6 yıl önce
    • Sağol @toprak, düzelttim. En önemli linkte oydu oysa.. Bu linki tekrar tıklamalısın @busehrsn temmuz 6 yıl önce
    • Şuan bilgisayara dokunmuyorum daha fazla zarar veririm diye :) yarın bilgisayarcıya falan götüreceğim olmadı sekilde denerim kendime güvenemiyorum malesef. busehrsn 6 yıl önce
    • Yanına biraz tecrübeli birini bul ve ondan yardım al. Yoksa o senin o bilgisayarcına çok güvenmemelisin. Zira daha önce götürdüğünde önce fotoğraflarını ve önemli verilerini kurtarır, onları yedekler, sonra format çekerdi. Bu mümkündü ama yapmamış @busehrsn temmuz 6 yıl önce
    • Malesef beni de üzen bu... bilgisayar emanetti üzerimde oluşan suçluluk duygusu çok fazla var kurtarabilmek için çabalayacağım busehrsn 6 yıl önce
    • Üzüldüm. Neyse oluyor hayatta böyle şeyler, geçmiş olsun. Dilerim çabaların olumlu sonuçlanır @busehrsn temmuz 6 yıl önce
    • Çok teşekkür ederim yardımlarınız için iyi geceler busehrsn 6 yıl önce
    • Bir şey değil, sanada.. @busehrsn temmuz 6 yıl önce

    "Virüs bütün dosyaları silmiş" cümlesi bana biraz samimiyetsiz geldi açıkçası.. "Virüs bütün dosyaları şifrelemiş" dense tamam, ama ama silmesi bana biraz samimiyetsiz geldi. Yine de günahını almayayım ama formatı attırdığınız kişi hata yapmış ve bunu örtmek için böyle demiş olabilir. Her bilgisayarcıya güvenmeyin.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba evet dosyalarda kilit vardı bu silinmediği anlamına mı geliyor busehrsn 6 yıl önce
    • Dosyalar virüs sebebiyle şifrelenmişse %99 ihtimalle çözümü yoktur. Eğer öyleyse doğru.. Silinmiş olabilir.. @busehrsn omercik 6 yıl önce
    • Bir an ümit var sandım 😢 hiç mi kurtarma şansımız yoktur busehrsn 6 yıl önce
    • Kurtarma şansı vardır elbette. @busehrsn omercik 6 yıl önce