Formattan sonra telefonda rat,malware vs.kalır mı?

Formattan sonra silinmeyen kötü amaçlı yazılımlar nelerdir?

Bu yazılımlar, sıradan kullanıcıların karşısına çıkar mı?

kullanici543897 kullanici543897 (1)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format ile silinemeyen virüs veya malwarelar var. Özellikle Android telefonlarda.

    Bunun çözümü telefonun stock rom denilen fabrika yazılımının yeniden yüklenmesi. Ancak bu sayede varsa virüs ve benzeri yazılımlat telefondan silinebiliyor.

    Örnek vereceğim.  Eski model Vestel Venüs telefon sürekli uygulama indiriyordu. Kullanıcı farkında değil arkaplanda bir sürü uygulama otomatik iniyordu.  Telefonu sıfırladım, verileri temizledim ama nafile. Ancak Stok rom yükleyince sorun çözüldü.

    hakan hakan (15424)
    10 ay önce cevaplandı