Fotoğraflarım Instagram keşfet bölümünde görünmüyor

Kendime ait bir instagram sayfam var ve burada fotoğraflar paylaşıyorum. Daha önceden paylaştığım fotoğraflar instagram keşfet bölümünde görünüyordu. Buradan takipçi geliyordu. Artık hiç takipçi alamıyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

ceyda ceyda (312)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Instagram keşfet bölümü, kişilerin beğendiği fotoğraflara veya takip ettiği kişilerin beğendiği fotoğraflara göre otomatik listelenir.

    Instagram keşfet bölümünde sürekli değişiklik yapıyor. Burada kullanılan algoritmayı değiştiriyor.
    Siz fotoğraflarınıza uygun etiketleri mutlaka koyun.  Bunun dışında yapabileceğiniz bir işlem yok.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Her paylaştığınız fotoğraf Keşfet bölümünde görünecek diye bir kural yok. @murat'ın dediği gibi paylaştığınız fotoğraflara mutlaka ilgili etiketi koyun. Mesela bir et yemeği fotoğrafı paylaştınız diyelim, fotoğrafınıza #steak #et #steakhouse gibi etiketleri koyarsanız, et sayfalarını takip edenlerin Keşfet bölümünde görünme olasılığınız daha fazla olur. Keşfet bölümünün mantığı kısaca budur.

      omercik omercik (9418)