Fotokopicide flash belleğine virüs bulaşma ihtimali

Merhaba. Flash belleğimi bir fotokopi merkezinde bilgisayara takmıştım çıktı almak için. Şimdi bilgisayarıma taksam biçimlendir desem yeterli olur mu? virüs var mı yok mu bilmiyorum ama içindekilerin silinmesi önemli değil zaten yedeği var. O yüzden,  biçimlendirme yapsam yeterli midir veya ne yapabilirim?

tutor tutor (17)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Biçimlendirme yapman yeterli.

    Zaten Windows 10, Windows 11 gibi güncel bir sistem kullanıyorsan Flash bellekte Autorun tarzı bir virüs varsa, bilgisayara flash belleği taktığında virüs bulaşmaz.

    Bilgisayara tak ve biçimlendir. Virüslü dosya varsa silinecektir.

    hakan hakan (15424)
    1 yıl önce cevaplandı

    • tamamdır, teşekkür ederim tutor 1 yıl önce
    • rica ederim @tutor hakan 1 yıl önce

    Bu konu açılmışken ben de benzer bir sorunumu yazayım buraya. Gittiğim her fotokopicide, kırtasiyede flash belleği geri aldığımda dosyalarım gizli bir klasöre eklenmiş oluyor. Böyle yapmayınca yazdıramıyorlar mı acaba?

    misty misty (556)