Foxconn G31mvk bios güncellemesi ile az görünen RAM miktarı çözülebilir mi?

Merhaba, Bilgisayarım 64 bit olmasına rağmen ram im 4 gb fakat kullanılabilir miktar 3.25 olarak gözüzüküyor. Bunun sorunu bios un güncel olmaması diyor internette.Sizce sorun nedir ve bios u nasıl güncellerim?

Anakartımın markası: Foxconn g31mvk

efeoztas06 efeoztas06 (6)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kardeşim sakın anakartın sitesinden bios güncellemesi indirme windowsun başlatılamama ve kurtarma disklerini engelleme gibi olaylarla karşı karşıya kalırsınız  pc nizin sitesinden indirin ve kardeş kullanılabilir miktar çözümü 32 bit ise 64 bit format atıcaksınız

    malgibiolan malgibiolan (307)
    6 yıl önce cevaplandı

    Foxconn G31MV-K anakart  web sitesinde yazan, anakartın destekledği ram türü ve miktarı : Dual channel DDR2 800/667 x 2 DIMMs, En fazla  4GB

    Foxconn G31MV-K anakart  bios güncellemerini kontrol ettim. En son güncelleme 11/12/2009 tarihinde gelmiş. Bu tarihte gelen BIOS güncellemesinde ve daha öncekilerde kullanılabilir maksimum  Ram miktarını arttıracak bir güncelleme gelmemiş. Bu sebepten BIOS güncellemesi yapmanın hiç bir faydası olmayacaktır.

    Ram miktarının az görünmesinin sebebi, ekran kartının paylaşımlı ve RAM'i kullanıyor olması olabilir.

    hakan hakan (15424)