FPS Drop yeme sorunumu nasıl çözerim?

İntel i5-4200m cpu ,8gb ram , Nvidia 740m ekran kartı  lol gibi bi oyunda fps drop almam mümkün değil  laptopun termal macununu yeniledim +soğutucum var ama arada 1 dakikalık falan fps drop alıyorum pc ye yeni format attım ekran kartı driverı falan yükledim acaba neyden oluyor olabilir ?

nbeyazx nbeyazx (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bildiğim kadarıyla son güncellemelerle bu sorun ortaya çıktı umarım düzeltirler
    https://boards.tr.leagueoflegends.com/tr/c/hata-bildir/VYpIcra1-722-fps-sorunlara

    ahmet5847 ahmet5847 (92)
    6 yıl önce cevaplandı

      arkadaşlar problem çözüldü meğer sorun termal macundaymış abimin bilgisayara sürdüm soğutmak yerine ısıtıyor :D

      nbeyazx nbeyazx (1)
      6 yıl önce cevaplandı

        Şu yöntemleri dene ;

        1- ) Kompresor Cihazı ile ( Süpürge ile'de olur ) Soğutucu fan kısmını 5 saniye veya 10 saniye tutturarak temizle. açmadan'da yapılır bu işlem

        2- ) Varsa teknik bilgin Laptop kapağını açıp Kompresor Cihazı ile ( elektrikli süpürge ile'de olur ) dikkatlice Yavaş modda deydirmeden temizle.

        3- ) Termal macun yenile bir arkadaş yenilemişti olmuştu.
        Bununla ilgili Video : TIKLA

        4- ) Sıcaklık değerlerini kontrol et, Aida64 ile sıcaklık değerlerini kontrol et eğer olağandışı kapanma varsa laptop boştayken Sıcaklık kaç Derece onu kontrol et. Sıcaklık değerlerini alt yoruma yaz.

        5- ) yöntemleri denemeden bilgisayarı soğutmaya bırak yani bilgisayarı 30 dakika - 45 dk arası kapalı tut.

        Bu yöntemler dışında başka yöntem gelirse yazarım.

        Kapanması çok TEHLIKELI Bir durum bilgisayarı bu şekilde kullanmanız, Grafik Kartına ve işlemciye zarar verecektir olmadık işler başına açabilirsin.

        NOT : Birde kapanmasıi şu nedenle olabilir oyunda Sıcaklık yüksek olduğu için laptop kendini kapatıyor, ve laptop soğumadan laptopu açıyorsun.

        nvidiagtx nvidiagtx (690)
        6 yıl önce cevaplandı

        • @nvidiagtx https://i.hizliresim.com/azNbnO.jpg buyrun hocam sıcaklık değerleri laptopun fanını temizledim işlemcinin termal macununu yeniledim + soğutucum var ısınma ile alakası olduğunu düşünmüyorum nbeyazx 6 yıl önce
        • oyundayken ise bu değerler normal, boşta ise %5 anormallik var bu da pek sıkıntı olmaz ama 53 derece gördüm. nvidiagtx 6 yıl önce
        • Bi format at nvidiagtx 6 yıl önce
        • öyle den nvidiagtx 6 yıl önce
        • öyle dene nvidiagtx 6 yıl önce
        • benim laptopum da oyundayken ısınmadan kapanıyordu format attım düzgün bir şekilde çalıştı bi r dene nvidiagtx 6 yıl önce
        • evet bende format attım herşeyi kurarken ço hassas davrandım şuan 150 140 160 arası fps alıyorum düzeldi sanki :D nbeyazx 6 yıl önce
        • Umarım düzelmiştir iyi oyunlar... nvidiagtx 6 yıl önce