FPS ve Drop sorunu yaşıyorum, nasıl çözerim?

Bilgisayarımda Fortnite ve PUBG oyunlarında işlemci kullanımı birden artıyor ve PUBG'de ayarları yükseltince PC yetmiyor diye FPS doğal olarak düşüyor. Fortnite'da ise en yükseğe çeksem bile 100 FPS'i geçiyor, sistem zorlanmıyor. İşlemci kullanımı yine yükseliyor, RAM kullanımı 7000 MB'lara kadar geliyor. İşlemci sıcaklığı ise 65-70 derece arasında dolanıyor oyundayken. (Malum Adana sıcağı :D)

Sistemim:

  • i5 6402P
  • MSI GTX 1050TI Gaming X
  • 8 GB RAM 2133 MHz Tek Kanal
  • 600W PSU

Ben sistemime 4 GB DDR4 RAM daha eklesem drop yeme sorunundan kurtulur muyum? Sistemim rahatlar mı?

adanali0101 adanali0101 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bence oyunları en yüksek ayarlarda (ultra) oynamana gerek yok. Medium ayarlara al ve tekrar dene. Veya Steam'den CPUCore adlı uygulamayı satın alıp deneyebilirsin. Oyunlarda drop problemlerini çözdüğü söyleniyor.

    toprak34 toprak34 (2026)