FrameWork HRESULT 0xc8000222 hatası

arkadaşlar geçen paylaştığım soruyu bir arkadaşımızın cevapbıla sorunu anlamadığını anladım bu yüzden hiç yazmamış gibi yazıcam

ben bilgisayarı ilk aldığımda usb okumuyordu bu nedenle pc ciye gönderdim ordada  öğrendim ki sistem eksik kurulmuş adam format attı sorun çözüldü ama şimdi ise MİCROSOFT FRAMEWORK yüklerken HRESULTxc8000222 hatası alıyorum bu sorunu araştırdığımda cmd den sistemi durdurmak gerekiyormuş ama bn sistemi durdururken erişim engellendi diyor bunu nasıl çözecem lütfen bilenler cevaplasın

edizgokaslan edizgokaslan (28)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Açtiğin konularda soruları ve muhtevayı bu şekilde yazarsan daha anlaşılır olursun.

    Normal windows kurulumlarından sonra böyle hatalar yaşanmaz. Şu veya bu sebeple böyle bir hata ortaya çıktıysa aşağıdaki çözümler denenir:

    1-Başlat / Çalıştır'da cmd yazılıp cmd.exe nin üstüne sağ tıklanır ve yönetici olarak çalıştırılır.
    2- net stop WuAuServ yaz windows update durdurulur.
    3- Sistemin kurulu oldugu windows klasörüne girilir ve Başlat / Çalıştır / %windir% yazılır.
    4- Windows klasörünün icinde bulunan SoftwareDistribution isimli klasörü bulunur ve SDold olarak değiştirilir.
    5- Başlat / Çalıştır' a cmd yazılır ve cmd.exe nin üstüne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırılır.
    6- net start WuAuServ yazılarak windows update başlatılır.
    7- Bilgisayar yeniden başlatılır ve bilgisayar açılınca yükleme yapılır.

    Üstteki çözüm sonuç sağlamazsa ayrıca;

    C:\Windows\Microsoft.NET klasöründeki FrameWork

    dosyası el ile silinerek FrameWork yüklemesi yeniden denenir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      NET Framework HRESULT 0xc8000222 hatası ve çözümü

      başlat /cmd  sağtıklatın yönetici olarak çalıştırın  ve bu komutu girin

       ( net stop wuauserv )  ve entr a basın cmd penceresi açık kalsın C:\Windows\SoftwareDistribution\  yolunu takip edin (  SoftwareDistribution)  bu dosyayı bulun ve yeniden adlandırın SDold olarak değiştir yeniden cmd penceresine dönün bu komutu yazın ( net start wuauserv )enter a basın ve bilgisayarı yeniden başla Microsoft .NET Framework yüklemeyi deneyin

      candan candan (4301)