FreeDos nedir? Nasıl kurulur?

Bilgisayar aldım ve içerisinde ssd yi (freedos) diye yazıyor tamam fakat bilgisyarımda hem hdd hemde ssd var fakat ssd yi bilgisayarım görmüyor.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BIOS'ta SSD Görünmüyorsa SSD'de arıza var demektir, aldığınız yer ile görüşüp gerekli talimatları uygulayıp garantiye gönderilmesi gerekir.

    Freedos demek işletim sistemi yok demek. Eğer bireysel kullanıcıysanız yani normal bilgisayar kullanıcıysanız Freedos işinize yaramaz bunun yerine Windows kurmanız gerekmektedir. Windows kurulumu ise gerçekten çok basit bir işlem eğer SSD'niz varsa Format işlemi 5 dakika sürüyor.

    Format işlemi için gerekli olan aletler/uygulamalar;

    • 8 GB USB bellek.
    • MediaCreationTool

    Öncelikle Media Creation Tool adlı yazılımı Microsoftun kendi sitesinden indiriyoruz. ( İndirme işlemini başlatmak için resime tıklayın )

    1 - ) Flash belleğinizi bilgisayara takın.
    2 - ) MediaCreationTool adlı uygulamayı çalıştırın ileri deyin ve aşağıdaki seçeneğe tıklayıp tekrar ileri deyin.

    ( Tekrar İleri diyeceksiniz )

    Ve siz kendi flash diskinizi seçip Windows 10 Format dosyalarını USB'ye otomatik yazacaktır. ( Bu işlem internet gereklidir ve internetinizin olması gerekir çünkü internetten indiriyor dosyayı ve indirirken de aynı anda USB'ye yazıyor )

    Bu şekilde kolay bir biçimde format dosyanızı hazırlayabilirsiniz.

    hydra hydra (3800)