Freenom DNS'leri nereden öğrenilir?

Arkadaşlar biliyorsunzudur freenom sitesinden ücretsiz domain alabiliyoruz.Ancak ben şunu merak ediyorum:freenom'ın dnsleri nelerdir?Bir yere domain transferi yapıcam dnsleri soruyor freenom sitesinde yok göstermiyor?

Freenom nameserversı seçtiğimde herhangi bir yazı görmüyorum.Freenom namaerverlerı nelerdir?

sapphire sapphire (66)
5 yıl önce sordu

  • @alattin bu konuda sana bilgi verir. Gördüğünde gelecek :) omercik 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Herhangi bir alan adı hangi DNS sunucularda kayıtlı en basit şekilde şuradan öğrenebilirsin:

  1. http://www.whois.com.tr adresine git.
  2. Burada alan adı ve uzantısını gir.
  3. Sorgula butonuna bas.
  4. Açılan sayfada NS Sunucu olarak görünenler senin DNS sunucundur.

Bu şekilde tüm alan adlarının DNS sunucularını öğrenebilirsin.

Domain transferinde normalde DNS sorulmaz. Bu bana tuhaf geldi. Freenom kontrol panelinden gönderdiğin ekran görüntüsünde iki seçenek var: Use Default Name Servers bölümü Freenom DNS sunucularını kullanmak içindir. Eğer Use Custom  Nameservers seçersen başka DNS sunucular girebilirsin.

alattin alattin (16999)