FreeSync monitörüm var ama radeon ayarlarında desteklenmiyor!

HDMI kablo kullanıyorum neden bu özelliği kullanamıyorum?

https://i.hizliresim.com/o6mWD2.png

taha17 taha17 (91)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Web'de biraz dolaştım baktım, bu problemin çözümü için display kablosu ve portunu kullanmak gerekiyormuş. Veya monitör üzerinde AMD işaretine benzer işaretli bir düğme varmış ve ona basarak oradan GAMER1 ayarlarına girip Free-Sync seçimini etkinleştirmek gerekiyormuş.

    Displayport to Hdmi Display Port Hdmi Çevirici Dönüştürücü Adaptör (tıkla)

    AMD FreeSync Nedir? - videolu anlatım (tıkla)

    Freesync Nasıl Açılır? - videolu anlatım (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Monitör üzerindeki dediğiniz yerden GAMER1 ayarına girdim ama ordada FreeSync seçilmiyor. taha17 6 yıl önce
    • AMD Ekran kartının PC'deki ayarlarındanda bu fonksiyonu aktif etmek gerekebilir. Veya sürücüyü mesela yeniden yüklemek falanda gerekebilir (son sürümünü). Mesajımda "FreeSync Nasıl Açılır?" video linkinede bakmalısın. Esasında benim bununla alakalı bir bilgim ve tecrübem yok. Senin için biraz baktım, araştırdım ve mesajımdaki bilgiler ile materyalleri buldum. Kolay gelsin @taha17 temmuz 6 yıl önce