''Fullprogramlarindir'' sitesi güvenilir midir?

Buradan sadece ses kartımı indiriyorum 15 günde 1 güncelleme geliyor. Realtek'in kendi sitesinden daha güncel. Diğer programlarda aynı şekilde ama dediğim gibi tek ses kartını indiriyorum. Sizce güvenilir midir?

zilol zilol (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu site hakkında "güvenilir değil" demek için bir gerekçem yok. Genelde cracklı yazılımların yer aldığı bir site. Sitede yer alan cracklı yazılımları indirirken dikkat et yeterli

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sadece ses indiriyorum. zilol 6 yıl önce
    • Sadece Realtek'in sitesinden mi bakıyorsun? Sistem üreticisinin sitesinden bak. Fullprogramlarindir sitesi elbette bunları kendi üretmiyor, onlarda bir yerden alıyor mutlaka. @zilol omercik 6 yıl önce
    • Sistem üreticisi kim? zilol 6 yıl önce
    • Masaüstüyse anakart, laptopsa laptop üreticisi @zilol omercik 6 yıl önce
    • Ama sonuçta Realtek hepsi.. zilol 6 yıl önce
    • Yine de en güveniliri kendi sitesinden indirmektir. Bu sadece sürücüler için değil, günlük kullandığın programlar için de geçerli. Her zaman aklında bulunsun @zilol omercik 6 yıl önce
    • http://www.realtek.com/ zilol 6 yıl önce
    • burası değil mi? zilol 6 yıl önce
    • Buranın dışında anakart üreticisinin sitesine de bak @zilol omercik 6 yıl önce
    • İkisi de aynı tarihte. zilol 6 yıl önce

    Fullprogramlarindir sitesi bir crack, illegal yazılım indirme sitesidir.  Crackli programlar ne kadar güvenilirse o kadar güvenilirdir.  Her crack içinde virüs, trojan gibi zararlı yazılım olma ihtimali vardır. Site sahipleri iyi niyetli olsa bile bu durum her crack sitesi için geçerlidir.

    Bu tür sitelerde olan programlar her ne kadar antivirüs programları ile taranmış olsalarda,antivirüs programları sadece bilinen ve davranışsal olarak zararlı olabileceğini tahmin ettikleri virüsleri tespit edebilirler.

    Eğer indirdiğin şey sadece bir sürücüyse o zaman üreticinin sitesinden indirmende yarar var. Sürücünün özellikle de ses kartı sürücüsünün illa son sürüm sürücüye sahip olması gerekmez. Sendeki sürücü sorunsuz çalışıyorsa sürekli güncellemene gerek yok.

    hakan hakan (15394)
    6 yıl önce cevaplandı

    • İşte dediğim gibi Realtek sitesinde 4 aydır aynı sürümde, bu site ise 15 günde 1 yenisini çıkarıyor. Anlamadım bende. zilol 6 yıl önce
    • @zilol gerek yok bu kadar güncellemene, 15 günde 1 yeni sürücü çıkmaz. O işte bir saçmalık var. Sen kendi sitesinden yükle için rahat olsun hakan 6 yıl önce
    • site bu: https://www.fullprogramlarindir.com/realtek-high-definition-audio-driver-indir.html zilol 6 yıl önce
    • 8111 ise 15 gün sonra 8119 gibi yeni şeyler çıkıyor zilol 6 yıl önce