Galaxy S3 açılmıyor ve şarj almıyor

Telefonum kafayı yedi, birden kendini sürekli art arda aç kapa yaptı, sonra ise tamamen kapandı. Şimdi bazen şarj alıyor, bazen almıyor. Şarj alsa bile açılmıyor. Bazen telefon piksel piksel renkli oluyor, aynı televizyonlarda olan karıncalanma gibi. Bu sorun dediğim gibi birden oldu ve 2-3 gündür bu durumda. Son bir yıldır ise telefonumun şarj yeri çok hassas, tam oturmuyor, az geri çekiyorum kabloyu öyle şarj oluyordu. Ve son 2-3 aydır da örnek veriyorum, şarj yüzde 5'te iken, şarja takınca birden yüzde 40'a çıkıyordu. Dün baktım da batarya da az şişmiş gibiydi, biraz yuvadan taşıyordu. Belki de bataryanın sonu yavaş yavaş gelmişti ama anlamadım...

Telefon: Samsung Galaxy S3

yefeho6225 yefeho6225 (1)
3 yıl önce sordu

  • Download modda açıp oradan reboot etmeyi deneyin. genius 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bende de aynı telefon vardı ve 1 yıl önce kendi kendiliğine bozuldu.Şarjı bazen almıyordu.ve sık sık batarya hatası veriyordu.Telefon kullanılamaz şekilde kasıyordu.Bence o telefondan kurtulun çok sıkıntılı bir model.

hsyn01 hsyn01 (52)
3 yıl önce cevaplandı

    Bir çok nedenden kaynaklı sorun olabilir:

    1. Şarj soketinin içerisi toz dolmuş olabilir.
      • İnce bir iğne ile tozları temizle yani içini temizle soketin.
    2. Şarj soketi bozulmuş olabilir.
    3. Anakartta sorun olabilir.
    4. Batarya ömrünü tamamlamış olabilir.

    Eski bir cihaz fazla masraf yapmaya değmez gibi düşünüyorum.

    darkcrak darkcrak (5168)