Galaxy s4 wifi etkinleştirmiyor.

Telefonum Samsung Galaxy s4 ama orjinal değil. Bu sabaha kadar wifi ye bağlanıyordu ama şuan bağlanamıyorum. Wifi simgesine tıklıyorum, yeşil renk oluyor, gidip gidip geliyor sonra kapanıyor. Ayarlardan 'kablosuz'a girip oradan etkinleştirmeye çalışıyorum ama açma kapama tuşu gri renkte ve etkinleştirilmiyor, bazen gri renkte olmadığı halde de açılmıyor. Ne yapmam gerektiğini açıklarsanız sevinirim.

yada

bu iki şekilde oluyor kablosuzun açma kapama düğmesi

gecesan gecesan (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonunuzun orjinal değil demekten kastınız sanırım Replika bir Galaxy S4 e sahipsiniz.Anlık bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.Telefonunuzu birkaç kez yeniden başlatarak deneme yapabilirsiniz.Bu şekilde bir sorun yaşamamanız gerekli.

    Telefonunuzda önemli verilerinizi yedekleyerek sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.Sıfırlama ardından aynı sorunla karşılaşırsanız bunu telefonun replika olmasına bağlayabiliriz.Bu durumda yapılabilecek çok birşey olmayabilir.

    Daha önce bu tarz bir sorunla karşılaştınız mı?, bu sorunu bir uygulama veya herhangi bir ayar değişikliği yaptıktan sonra mı aldınız?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Telefonu yeniden başlatmak işe yaramadı, önceden de denemiştim. Telefonumu yeniden başlatınca sıkıntı yaşıyorum, android yazısında takılıyor ve açılması bazen bir saat sürebiliyor. Telefonu sıfırlamak için yapılması gereken talimatları uyguladıktan sonra telefon sanki güç düğmesinden kapatıyormuşum gibi kapanıyor ve bir sıfırlama işlemi gerçekleşmiyor. Açılması için güç düğmesini kullanmam gerekiyor. Açtıktan sonra da bir sıfırlama işlemi gerçekleşmiyor ve dosyalarımım hiç biri silinmiyor. Daha önce bu tarz bir sorunla karşılaşmadım. Bir uygulama veya herhangi bir ayar değişikliği yapmadım. gecesan 8 yıl önce
    • Telefonunuzda yazılımsal sorunlar yaşıyor gibisiniz.Eğer telefon açıkken format işlemi yapamıyorsanız, telefonu Recovery menüsü üzerinden format atmayı deneyebilirsiniz.Recovery menüsü telefon kapalı iken özel tuşlara basarak açılır.Siz bu menü üzerinden işletim sisteminizi sıfırlayabilirsiniz.Orjinal S4 telefonda Sesi yükseltme+home+güç tuşlarına telefon kapalı iken devamlı olarak bastığınız taktirde Recovery menüsü açılır.Ancak replika telefonda nasıl olur emin değilim.Siz de bu tuş konfigurasyonunu deneyin. ismailsarp 8 yıl önce
    • Recovery menüsü üzerinden format atamadım, internetten araştırdım nasıl yapıldığını ve harfiyen uydum. Ama android logosunun üzerinde ünlem işaretiyle hata ekranı veriyor ve birkaç dakika sonunda telefon kapanıyor. Kapandıktan sonra da açılması çok uzun sürüyor. gecesan 8 yıl önce
    • Sistem dosyaları zarar görmüş olabilir.Recovery menüsü içinde sonuçta bazı dosyalar gereklidir ve o dosyalara zarar aldıysa menüde açılmaz hale gelebilir.Yapacağımız seçenekler giderek daralıyor.O zaman şunu yapmayı deneyebilirsiniz.ODIN ile telefonunuza bağlanıp rom yükleme yapmayı deneyebilirsiniz.Ancak telefonunuz replika olduğundan romu bulmak zor olabilir. ismailsarp 8 yıl önce
    • ODIN hakkında bir bilgim yok, telefonumu daha kötü bir duruma sokabilirim. Nasıl yapacağımı açıklar mısınız, nereden yardım alabilirim? gecesan 8 yıl önce
    • Telefonunuz orjinal olmadığından size hangi rom uyumlu olduğu hakkında bilgi veremiyorum. ODIN şu şekilde çalışır.Siz telefon için uyumlu ROM dosyasını indirirsiniz, ODIN programını çalıştırırsınız ve telefonu başlangıçta Download mod ile başlatırsınız.Bu Recovery menüsü gibi başlangıçta başlar.Recovery menüsünde sesi yükselt ile giriyorsanız bu menüye sesi azalt ile girersiniz, tersi olacak yani.Ardından odin telefonunuzu görür ve kurulum işlemini başlatabilirsiniz. Dediğim gibi telefonunuz Replika ve hangi rom uyar bu konuda şüpheliyim.Telefona zarar da verme şansımız yüksek.Bu yüzden durumunuzu anlatın ve en yakın teknik servisten yardım isteyin. ismailsarp 8 yıl önce
    • Peki, yardımlarınız için teşekkür ederim. gecesan 8 yıl önce