GamingSearch nedir, GamingSearch nasıl kaldırılır?

0

Google Chrome tarayıcısına GamingSearch  diye bir şey geldi. Google aramalarımda sürekli karşıma GamingSearch çıkıyor. GamingSearch nedir? GamingSearch  virüs mü? GamingSearch kaldırma nasıl yapılır?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  GamingSearch Nedir?

  GamingSearch istenmeyen bir Google Chrome tarayıcısı eklentisidir. Çeşitli indirme sitelerindeki kullanıcıyı aldatmak için koyulan Download yani İndir botunu tıklandığında Google Play üzerinden indirilir ve Chrome tarayıcısına eklenir.

  GamingSearch uzantısının amacı kullanıcıya reklam göstermek ve bildirim yollamaktır. Aynı zamanda arama sonuçlarını manüple ederek kullanıcıya Google.com arama sonucu değil de GamingSearch arama sonucunu gösterir.

  GamingSearch gibi uzantılar Google Chrome tarayıcını yavaşlatır ve sorunlara sebep olur.  GamingSearch virüs değildir. GamingSearch virüs gibi dosyalara bulaşmaz veya yayılmaz. Fakat sistemi yavaşlatır ve Chrome tarayıcısında hatalara sebep olabilir.

  Pek çok kullanıcı aslında GamingSearch değil başka bir dosya indirmek için Download butonuna basar. Fakat sahte indirme siteleri kullanıcıları yanıltarak bu tür reklam çıkartan uzantıların indirilmesine sebep olur.

  GamingSearch kaldırma

  GamingSearch kaldırmak için öncelikle Google Chrome tarayıcısını açın.

  Adres satırına şunu yazın ve enter tuşuna basın

  chrome://extensions/

  Chrome uzantılar

  Daha sonra burada GamingSearch uzantısını bulun ve kaldır’ı tıklayın.

  GamingSearch Kaldırılsın mı? Sorusuna Kaldır butonuna tıklayarak onay verin.

   

  GamingSearch Bildirimlerini kapatma

  Chrome tarayıcını açın ve adres satırına şunu yazın:
   

  chrome://settings/content/notifications

  chrome bildirimler

  Daha sonra İzin verilenler altındaki tüm bilmediğiniz sitelerin yanındaki 3 noktayı tıklayın ve kaldır seçeneğini seçin.

  Bu işlemden sonra GamingSearch kaldırma tamamlanmış olacaktır. GamingSearch kaldırmak için antivirüs yazılımı gerekmez. Tamamen kaldırma işlemi için yukarıdaki adımları yapmanız yeterlidir. Diğer istenmeyen uzantılar için aynı adımları tekrar edebilirsiniz.

  GamingSearch gibi eklentilerden uzak durmak için mutlaka güvenilir indirme sitelerini tercih edin.  Bazı web sitelerinde Full oyun, Tam sürüm program gibi ifadeler ile GamingSearch gibi zararlı uzantılar paylaşılıyor.

  Crack sitelerinden ve güvenilir olmayan bilinmeyen indirme sitelerinden uzak durun.

  hakan hakan (15424)
  3 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol