GandCrab v1, v4, ve v5 şifreleri nasıl çözülür?

GandCrab v1 ile şifrelenen dosyaların şifresi nasıl çözülür?

GandCrab v4 ile şifrelenen dosyaların şifresi nasıl çözülür?

GandCrab v5 ile şifrelenen dosyaların şifresi nasıl çözülür?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    GandCrab v1, v4, ve v5 şifreleri nasıl çözülür?

    Düzenleme

    8 Temmuz 2019: GandCrab 5.2 için yeni çözüm sunuldu:
    GandCrab 5.2 çözüm - Çözüm yayınlandı!

    20 Şubat 2019: GandCrab 5.1 için yeni çözüm sunuldu: GandCrab 5.1 dosyaları nasıl çözülür - tıkla

    Fidye yazılımları ile ilgili nadir de olsa güzel haberler de geliyor. Bitdefender şirketi  son dönemde pek çok kişinin canını yakan GandCrab fidye yazılımı için yeni bir şifre çözme aracı yayınladı.

    Bu şifre çözme aracı GandCrab v1, GandCrab v4 ve GandCrab v5 ile şifrelenen dosyaları çözebiliyor. GandCrap ile şifrelenen dosyaların uzantısı GDCB, KRAB oluyordu GandCrab V5 ile uzantılar 5 karakterli rastgele harflerden oluşmaya başlamıştı. Bitdefender GandCrab DeCryptor bu dosyaların tamamını çözebiliyor.

    Bitdefender GandCrab Decryptor nasıl kullanılır?

    Bitdefender GandCrab Decryptor yazılımının doğru çalışması için bilgisayarınızda en az bir tane fidye notunun olması gerekir: DECRYP.txt veya -DECRYP.html dosyası. Fidye notu  şifre çözme anahtarını elde edebilmek için gerekli.

    Ayrıca işlemi yaparken bilgisayarınızda antivirüs veya benzer bir güvenlik yazılımı olmaması gerekiyor. Program çalışırken internet bağlantınızın da olması gerekiyor

    Önemli:

    Bu şifre çözme aracı sadece şu GandCrab versiyonlarını destekliyor

    • GandCrab Version 1
    • GandCrab Versiyon 4
    • GandCrab Versiyon 5
    • GandCrab Versiyon 5.0.1
    • GandCrab Versiyon 5.0.2
    • GandCrab Versiyon 5.0.3
    1. Bitdefender GandCrab V1, V4,V5 Decryptor yazılımını buradan indirin: Bitdefender GandCrab V1, V4,V5 Decryptor indir.
    2. Yukarıdaki linkten yaklaşık 11MB boyutunda BDGandCrabDecryptTool.exe adında bir dosya inecek bunu çalıştırın.
    3. İndirme sırasında Başarısız - Ağ hatası gibi hatalar alırsanız ya başka tarayıcı deneyin ya da bir indirme yöneticisi kullanın.
    4. Açılan ilk ekranda I agree linkini tıklayarak lisans anlaşmasını onaylayın.
      gancrab şifre çözme
    5. Şifreli dosyalar tek bir klasördeyse Browse butonuna basın ve şifreli dosyaların olduğu klasörü seçin.
    6. Tüm bilgisayarı taratmak ve şifreleri çözmek için Scan entire system seçeneğini işaretleyin.
    7. Dosyalayı yedeklemek için Backup Files seçeneğini işaretleyin.(mutlaka işaretleyin)
      Bitdefender gandrab decryptor
    8. Bitdefender GandCrab V1, V4,V5 Decryptor  bilgisayarı tarayacak ve şifreleri çözecektir.

    Romanya Menşeli Bitdefender tarafından geliştirilen Bitdefender GrandCrab Decryptor şifreli dosyaları çözme işlemini bitirdiğinde ekrana Scan Finished mesajını getirecektir.

    Eğer Bitdefender Gandcrab şifre çözme yazılımı initialization failed  hatası veriyorsa şu linki incelemenizde fayda var: bitdefender gandcrab initialization failed

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      sayın yönetici istemiyerek GANDCRAB V5.0.4 virüsüne bulaştım programı indirdim YMCQF-DECRYPT dosyasını programa yüklüyorum kısa çalışmasdan sonra Initialization failed! çıkıyor lütfen yardımınızı bekliyorum saygılar

      ihti46 ihti46 (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • GANDCRAB V5.0.4 sürümü henüz çok yeni ve bu yazılım tarafından desteklenmiyor. Bu sabah Bitdefender ile yazıştım. Çözüm geldiğinde güncelleyeceğim. alattin 5 yıl önce
      • Altık v5.0.4 ü destekliyor @alattin güncelledi çözüm linkini? darkcrak 5 yıl önce

      Anlatmis oldugunuz programi indirdim fakat sorun cozulmedi. Krab v4 versiyonu bulasti. Tarama bitince baska sayfaya yonlendirdi orsa 200 dolar istiolar yabanci site.

      anglogavaz anglogavaz (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • İletişim bölümünden bize ulaşın. Size yardımcı olalım alattin 5 yıl önce
      • Bu uygulama ücretsiz bir uygulamadır. alattin 5 yıl önce
      • Iletisimden nasil ulasacagim beceremedim. anglogavaz 5 yıl önce
      • Bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz https://uzmanim.net/iletisim @anglogavaz omercik 5 yıl önce