Gandcrab v5.1 virüsü bulaştı dosyalarımın uzantısı .SZRPC oldu nasıl çözebilirim?

  GANDCRAB V5.1    =---Bitdefender Gandcrab şifre çözme yazılımı YÜKLEDİM AMA   FAİLED UYARISI VERİYOR

***********************UNDER NO CIRCUMSTANCES DO NOT DELETE THIS FILE, UNTIL ALL YOUR DATA IS RECOVERED***********************

 *****FAILING TO DO SO, WILL RESULT IN YOUR SYSTEM CORRUPTION, IF THERE ARE DECRYPTION ERRORS*****

Attention!

All your files, documents, photos, databases and other important files are encrypted and have the extension: .SZRPC

The only method of recovering files is to purchase an unique private key. Only we can give you this key and only we can recover your files.
The server with your key is in a closed network TOR. You can get there by the following ways:

----------------------------------------------------------------------------------------

| 0. Download Tor browser - https://www.torproject.org/

| 1. Install Tor browser
| 2. Open Tor Browser
| 3. Open link in TOR browser:   http://gandcrabmfe6mnef.onion/
| 4. Follow the instructions on this page

----------------------------------------------------------------------------------------

On our page you will see instructions on payment and get the opportunity to decrypt 1 file for free.

ATTENTION!

IN ORDER TO PREVENT DATA DAMAGE:

* DO NOT MODIFY ENCRYPTED FILES
* DO NOT CHANGE DATA BELOW

Dosyalarımın uzantısı .dhkbqglf oldu nasıl çözebilirim?

hasan58 hasan58 (1)
5 yıl önce sordu

  • Güvenliğiniz için sorudan bazı değerleri sildim. alattin 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Şuan'da grandcrab'ın şifresi kırılmış değil ama Dosyaları'nı kurtarmak istiyorsan

ShadowExplorer nedir, nasıl kullanılır?'ı deneye bilirsin

GandCrab v5.1 çözümü var mı? GandCrab v5.1 nasıl temizlenir?'diye bir paylaşım yapmıştı @alattin bu makaleyi okuya bilirsin

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce cevaplandı

  • @hasan58 artık grandcrab 5.1 in çözümü var GandCrab v5.1 çözümü var mı? GandCrab v5.1 nasıl temizlenir? linkine tıklayarak gide bilirsin çözüme darkcrak 5 yıl önce

EVET  SABAH BERİ O SAYFADAYIM     DENILENLERI YAPTIM AMA  FAILED  UYARISI VERIYOR BENDE DE

hasan58 hasan58 (1)
5 yıl önce cevaplandı

  • Gandcrab 5.1'in çözümü şuan için maalesef yok. omercik 5 yıl önce

Gandcrab v5.1 özellikle torrent üzerinden ve crack sitelerden yayılıyor ve şuan bir çözümü bulunabilmiş değil.

alattin alattin (16984)