Garanti koşulu

Merhaba. Kardeşimin Philips marka monitörü var. Küçük bir sarsılma sonucu ekranda içten yaklaşık 3×11 cm boyutunda leke oluştu. Bu garanti kapsamına girer mi? Küçücük bir sarsıntı sonucu ekranın sol tarafı kullanılmaz halde. Buradaki abiyi arayınca girmez diyor ve tamiri de bir monitör parası olduğu için göndermeyin servise diyor. Sizin görüşünüz ne olur?

newabadit newabadit (5)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Monitör'e sen zarar verdiysen elbette senin suçun olduğu için servis senden para alabili yani bunu servise sormanda fayda var.

    Monitörün kendiliğinden bozulsaydı belki servis senden para almazdı

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Benim arkadaşım tabletinin şarj yerini kırmıştı garantiye gönderince garanti içi deyip ücret almamışlardı newabadit 3 yıl önce
    • Bilmiyorum göndermekten zarar gelmez eğer para isterseler sana söyleyeceklerdir @newabadit darkcrak 3 yıl önce
    • Teşekkür ederim :) newabadit 3 yıl önce
    • Rica ederim @newabadit. Senden bir ricam olacak! Uzmanim.net'i arkadaşlarınada söylersen ve önerirsen çokk mutlu oluruz :)) darkcrak 3 yıl önce

    Kullanıcı hatası diyip sizden ücret isteyeceklerdir, boşuna garantiye yollamayın. Eğer kullanımda sıkıntı yaratmıyorsa garantiye yollayıp ekstradan ücret ödemeyin. Teknik Servis zaten kullanıcı hatasının olmasını bekliyor, neden ? Çünkü size iteleyecekler parayı. Monitör kadar ücret çıkarabilirler bundan adım gibi eminim, boşa yollamayın.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim o zaman kadere razı gelelim böyle kalsın :) newabadit 3 yıl önce