Garanti koşulu

0

Merhaba. Kardeşimin Philips marka monitörü var. Küçük bir sarsılma sonucu ekranda içten yaklaşık 3×11 cm boyutunda leke oluştu. Bu garanti kapsamına girer mi? Küçücük bir sarsıntı sonucu ekranın sol tarafı kullanılmaz halde. Buradaki abiyi arayınca girmez diyor ve tamiri de bir monitör parası olduğu için göndermeyin servise diyor. Sizin görüşünüz ne olur? 

newabadit newabadit (5)
11 ay önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Monitör'e sen zarar verdiysen elbette senin suçun olduğu için servis senden para alabili yani bunu servise sormanda fayda var.

  Monitörün kendiliğinden bozulsaydı belki servis senden para almazdı

  darkcrak darkcrak (4873)
  11 ay önce cevaplandı

  • Benim arkadaşım tabletinin şarj yerini kırmıştı garantiye gönderince garanti içi deyip ücret almamışlardı newabadit 11 ay önce
  • Bilmiyorum göndermekten zarar gelmez eğer para isterseler sana söyleyeceklerdir @newabadit darkcrak 11 ay önce
  • Teşekkür ederim :) newabadit 11 ay önce
  • Rica ederim @newabadit. Senden bir ricam olacak! Uzmanim.net'i arkadaşlarınada söylersen ve önerirsen çokk mutlu oluruz :)) darkcrak 11 ay önce

  0

  Kullanıcı hatası diyip sizden ücret isteyeceklerdir, boşuna garantiye yollamayın. Eğer kullanımda sıkıntı yaratmıyorsa garantiye yollayıp ekstradan ücret ödemeyin. Teknik Servis zaten kullanıcı hatasının olmasını bekliyor, neden ? Çünkü size iteleyecekler parayı. Monitör kadar ücret çıkarabilirler bundan adım gibi eminim, boşa yollamayın.

  hydra hydra (3201)
  11 ay önce cevaplandı

  • Teşekkür ederim o zaman kadere razı gelelim böyle kalsın :) newabadit 11 ay önce
  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol