Garantiye gönderdiğim telefonumla alakalı bir sorum var

Piksel arızası olan iPhone 6S telefonumu garantiye gönderdim, şöyle yazıyor: "Telefon incelenmiş olup piksel arızasından dolayı onarıma gönderilmiştir"

Bu, değişim olmayacak mı demek? :(

zehrasss zehrasss (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Cümleye bakıldığında onarım gibi gözüküyor. Büyük ihtimal ekran değişimi yapılacak telefonunuza. Ancak bunu dert etmenize gerek yok, niye dert ettiğinizi anlayamadım :)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

      Apple'da bildiğim kadarıyla tamir mümkün olmadığında yenisiyle değiştiriyorlar. Bu yenisiyle değiştirme cihazın kendisinide kapsıyor.

      Bu durumda senin cihaz tamirde edilebilir yenisiylede değiştirilebilir, henüz belli değil.

      Cihaz değiştirilirse elbette bu tercih edilir ve daha memnun edici olur ama ekran değişimi halindede @ismailsarp'ın "dert edilmememesi gerektiği" görüşünede katılyorum.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        Eğer istanbul'daysanız Zorlu Center içindeki Apple mağazasına doğrudan götürseydiniz çok iyi olurdu.

        Telefonu aldığınız yer Teknosa, Gold, Vatan gibi bir teknoloji marketse telefonu aldığınız yere götürmeyin. Doğrudan Apple'a götürün. Biraz geç oldu bu bilgi ama başkasının işine yarayabilir. Teknosa'dan aldığım bir telefonu arızalandığında  Teknosa'ya teslim etmiştim. Telefonda sorun olmasına rağmen defalarca sorun yok diye telefon geri geldi. Bahsettiğim dönemde Zorlu Center'da bulunan Apple mağazası henüz yoktu. Daha sonra benzer bir durumda doğrudan apple store'a gittim. Telefonu hemen değiştirdiler.

        hakan hakan (15424)
        6 yıl önce cevaplandı

          İstanbulda oturmadığım için öyle bi imkanım yoktu ondan böyleoldu yinede saolun

          zehrasss zehrasss (1)