Gece 02:00-08:00 saatleri arasında yapılan işlemler

Merhaba @temmuz bey benim 6 yıllık TTNET internetim var bildiginiz gibi 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren gece 02:00-08:00 saatleri arasında yapılan işlemler kotaya yansıtılmamaktadır ama benim internetim öyle değil gece 02:00-08:00 saatleri arasında yapılan işlemler kotaya yansıyor bu neyden kaynaklanıyor olabilir

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kota kullanımına 02:00 - 08:00 kullanımlarıda işleniyor ama AKN hesaplaması yapılırken o saatlerde yapılan kullanımlar düşülüyor, hariç tutuluyor, merak etme :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • yani gece 02:00-08:00 saatleri arası yapılan işlemler kotaya yansıyor gibi görünürken misal benim kota sınırı 75 gb 75 gb yi geçince otomatikmen hemen hız düşmüyor 02:00-08:00 saatleri arası ne kadar internette kaldıysam o kullanımlar düşüyor doğrumu anladım @temmuz bey efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • Evet doğru anlamışsın, aynen öyle @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce

    Kotaya yansıdığı kanaatine nereden vardın? BTK'nın bu konuda kesin kararı var. 02:00 ile 08:00 arası yapılan işlemler AKK'ye yansımayacaktır.

    omercik omercik (9418)