Geçersiz Boot.ini dosyası sorunu

Bilgisayarım şuan windows7 fakat ben  windows  xp atmaya çalışıyorum. Flash Disk'i bilgisayara takıyorum. Biostan gerekli ayarlamaları yapıyorum ilk sıraya falan alıyorum. Fakat tam format başlatma ekranı gelecekken aşağıdaki boot.ini hatasını veriyor.  Çözümü nedir sizce?

Geçersiz BOOT.INI dosyası

C:\Windows\ öğesinden önyüklenemiyor.

kullanici568522 kullanici568522 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geçersiz Boot.ini dosyası hatasının sebebi, USB disk tam olarak açılış diski özelliklerini kazanamamış demektir.

    Anladığım kadarı ile USB bellekten Windows XP kurmak istiyorsunuz.

    Kendinize USB Windows XP kurulum sürücüsü oluşturdunuz ve USB'den açmak istediğinizde Geçersiz Boot.ini dosyası hatası alıyorsunuz.

    Boot.ini dosyası Windows açılış dosyalarından bidiridir ve bu dosya eksik veya bozuksa Geçersiz Boot.ini dosyası hatası alırsınız.

    USB diskinizi yeniden oluşturmayı deneyin.  Mümkünde başka bir USB diske Windows XP yükleme dosyalarını aktarın.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Diyelimki başka bir Usb denemesi sorunu çözemedi. Boot.ini dosyası bozuk o dosyayı nasıl onarabilriim. kullanici568522 9 yıl önce
    • Başka bir bilgisayardan boot.ini kopyayalabilirsiniz. içeriğini biraz düzenlemeniz gerekebilir. Fakat genelde boot.ini hatası tek başına boot.ini dosyasının bozulmasından kaynaklanmaz. Diğer dosyalar da usb ye yüklenmedi demektir. cemkara 9 yıl önce