Geçersiz DNS sorunu nasıl çözülür?

Benim bir Web sitem ve birde Domain'im (www.kaan.ga) var. Ama site düzenleyicim (sites.google.com) Resim 1'deki gibi Geçersiz DNS demeye başladı. Daha fazla bilgi'ye tıkladığımda ise Resim 4'deki gibi bir CNAME eklemeniz gerekir diyor. Bende Domain'imi aldığım siteye gittim (freenom.com) ve CNAME eklemeye çalıştım ama Resim 5'deki gibi geçersiz değer dedi ne yapmalıyım. Lütfen yardım edin.

hata

mlekesizzz mlekesizzz (40)
3 yıl önce sordu

  • Sorularını bu şekilde buraya yazmalısın. aksi takdirde link verirsen sorularını silmek zorunda kalacağım. hakan 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Alan adını google'a yönlendirmen gerekiyor. Sen alan adını aldığın yerde DNS düzenlemesi yapmamışsın.

Alan adını aldığın siteye git. Burada DNS paneli olmalı.  Yeni bir CNAME oluştur ve değer olarak ghs.googlehosted.com gir. Ad bölümüne www yaz.

Buradaki adımları kontrol etmelisin: https://support.google.com/sites/answer/9068867?hl=tr

alattin alattin (16984)