Geçersiz geri gönderme veya geri çağırma bağımsız değişkeni. Yapılandırmada <pages enableEventValidation="true"/> veya sayfada <%@ Page EnableEventVa

Merhaba,

Başlığın uzun olduğunun farkındayım ama hata tam olarak böyle. Bu hatayı durduk yere almaya başladım. Yani herzaman ki projemin üzerinden devam ediyordum her 2 günde bir yedek alırım ve eski dosyaları silerim yine aynı şekilde  silip yeniden yükledim projeyi çalıştırdığımda bu hatayı veriyor.@alattin abi böyle bir hatayı neden veriyor? https://i.hizliresim.com/694MGk.png

    protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
    {
        if (!IsPostBack)
        {
            if (Session["Kullanici_Adi"] != null)
            {
                Response.Redirect("Default.aspx");
            }

notify notify (538)
6 yıl önce sordu

  • @alattin abi hem görünüm hemde güvenlik açısından başlığa karakter sınırı getirip soru sorarkende bir doğrulama işleminden geçilse daha iyi olur diye düşünüyorum. Kötü niyetli kişiler bu açığı felakete dönüştürebilir sonuçta. notify 6 yıl önce
  • Ekleme yapıyorum hemen alattin 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Page_Load olayında kodun var mı?

Varsa kodunu şu koşulun içine al:

if (!Page.IsPostBack)
{
  //Kodlar buraya

}

Bir de asp.net web formunda EnableEventValidation="false" yapabilirsin. Bu bazı güvenlik önlemlerini devre dışı bırakacaktır.

<%@ Page EnableEventValidation="false" %>

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • @notify kodunun tamamını görmeden bir şey söylemek zor. Fakat dinamik olarak bir değişiklik yaptığında ortaya çıkar. ASP.NET Ajax UpdatePanel içine alırsan yapılan işlemin olduğu kontrolleri sorun kalmaz. alattin 6 yıl önce