Gemius iab nedir?

Web sitelerinde gezinirken karşıma sürekli gemius iab yazan ve anket doldurmamı isteyen bir pencere açılıyor. Bu gemius iab nedir? Bilgisayarıma virüs mü bulaştı?

Her sitede olmuyor. Özellikle habertürk adlı sitede karşıma geliyor. Tam bi habere tıklıyorum üzerinde gemius iab yazan ve "sayın internet kullanıcı..." anketi doldur... gibi şeyler yazıyor. Nedir bu gemius iab?

alivecan alivecan (337)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gemius iab bir tür araştırma şirketidir. Anketler ile kişilerden bilgi toplayarak araştırma yapar, bunlar doğrultusunda rapolar hazırlar. Senin bilgisayarına virüs girmemiş. Aynı pencere habertürk sitesinde bende de çıkıyor.

    Gemius iab sayfası ile karşılaştığın siteler, Gemius iab  ile anlaşma yapmış demektir. Bir nevi reklam gibi düşünebilirsin.

    Şu siteden IAB ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsin: http://www.iabturkiye.org/iab-turkiye

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • sağol murat abi alivecan 6 yıl önce