Genel Bir Sorun

Arkadaşlar başlıktanda gördüğünüz gibi genel bir sorunum var bilgisayarım donuyor ama normal bir donma değil bilgisayar güçlü bir bilgisayar ve düne kadar böyle bir problemim yoktu nerdeyse ne yapsam donuyor mesele chromeda yeni sekme açmaya çalışırken bile donuyor younowda canlı yayın açmayı denedim kameram bile donuyor virüs taraması yaptım c diskini temizledim ccleaner ile temizlik yaptım reset attım gene aynı sorun var ve bilgisayara hiçbirşey yüklememiştim donmaya başladı yardım ede bilecek varmı

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    CCleaner yardımı da sorununuzu gidermedi ise bilgisayarınızda Trojan olma ihtimalini düşünüyorum. Trojan virüsler bilgisayarı kullanılamaz hale getirecek kadar yavaşlatmaktan başka bir işe yaramazlar. Bazı Trojan türleri de diğer bilgisayar kullanıcıları tarafından, sizin bilgisayarınızın kontrolünü almak amaçlı yollanır. Bu virüs türlerini de her Antivirüs yazılımı bulamaz. Bunlara karşı yapacağınız 2 adım aşağıda:

    1) HitmanPro programını bilgisayarınıza indirin ve kurup tarama yapın. Kesinlikle 1 tane bile olsa tehdit bulacağından adım gibi eminim.

    2) AdwCleaner işletim sisteminiz Win; Vista-7-Xp bunlardan biri ise kesinlikle bu yazılımı da indirip taramanızı öneririm. Windows 8-10'da da kullanın ama HitmanPro, buna gerek bırakmayacaktır.

    Sonuçlardan haberdar ederseniz, çözemediğiniz takdirde sorunun nerede olduğunu tespit etmeye ve daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım.

    araz01 araz01 (291)
    7 yıl önce cevaplandı

    • HitmanPro Deneyip Haber Edicem Teşekkürler nizi666 7 yıl önce
    • Ve bir sorum var bu program ücretlimi nizi666 7 yıl önce
    • Kardeşim Programı İndirdim Tarama Yaptım 2 trojan buldu bir kaç tane malware buldu çok teşekkür ederim Allah razı olsun son bir sorum var birtanede riskware diye birşey buldu o ne oluyor ? nizi666 7 yıl önce
    • riskli yazılım. yani kötü amaçlı kullanıcılar tarafından upload edilip(internete atılıp) yükleyenlerde veri kaybı oluşturmak, veri kopyalamak, yedeklemek gibi işler yapabilen yazılım. Allah sizden de razı olsun. umarım memnun kalmışsınızdır :) araz01 7 yıl önce
    • Memnun Kaldım Kardeşim Eyvallah HitmanPro İşime Yaradı nizi666 7 yıl önce

    Eğer donanımsal olarak bir problemin yoksa problemin olmadığı bir güne sistem geri yükleme yapmayı deneyebilirsin.

    Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler Uzmanım Bu Aklıma Gelmemişti :) nizi666 7 yıl önce
    • Rica ederim :) ardahd 7 yıl önce