General Failure hatası internete bağlanamıyorum, General Failure ping hatası nasıl çözülür?

-1

General Failure hatası internete bağlanamıyorum sorunu nasıl çözerim?

General Failure ping hatası nasıl çözülür?

Ping atmak istediğimde General Failure hatası alıyorum, bu sorunu nasıl çözerim?

Windows 10 General Failure hatası nasıl çözülür?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    General Failure hatasını çözmek için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

    1. DNS Ayarlarınızı kontrol edin

    General Failure hatasının sebebi kullandığınız DNS adresleri olabilir.DNS ayarlarınızı kontrol edin ve varsa bilmediğiniz DNS adreslerini silin.

    DNS ayarlarının nasıl değiştirileceği hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

    2. Başlat menüsüne gelin ve arama kutucuğuna cmd yazın ve Komut istemini çalıştırın.

    cmd komut sistemi ekranına aşağıdaki komutu girin ve enter e basın

    ipconfig /flushdns

    3. Ardından Denetim Masası-->Ağ ve İnternet-->Ağ ve Paylaşım Merkezi-->Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir yolunu izleyerek Ağ Bağdaştırıcılarınızı açın.Kullandığınız bağlantı üzerine gelerek Devre dışı bırak seçeneğini seçin.

    4. Devre dışı bırakılmış bağlantının üzerine gelerek tekrar Etkinleştir yazısına tıklayın.

    Bu aşamalardan sonra General Failure hatası sebebiyle yaşadığınız internet sorunu ve ping sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)