General mobil batarya doluyken telefon aniden kapanıyor

General mobil kullanıcısıyım interneti açtığımda telefonumun % 98 olan şarjı anında sıfırlanıp telefon kapanıyor

aytkn aytkn (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bataryada ve ya şarj cihazında bir sorun olmadığından eminmisin çünkü daha önce hiç böyle bir virüs görmedim eğer sağlamlarsa iki yolu var:

    1. Telefonu sıfırlamak

    2. Root atıp virüslü yazılımı silmek

    eğer telefonun garanti kapsamındaysa garantiye götür derim garanti bittiyse root atmayı dene çünkü çoğu virüsler kendini sistem uygulaması olarak yazdırıyor ve sadece root ile silinebiliyor onun dışında telefonunda şarj artırıcı programlar varsa kaldır onlar sebep olabilir ör; Battery Booster, Battery Saver, Battery Charger

    magdur magdur (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sen önce istersen başka bir pil ile dene bakalım, aynı şey olacakmı? Daha sonra ona göre gereğini yaparsın (pil alırsın, servise gösterirsin, telefonu sıfırlar veya root atarsın falan..).

      Çevrende herhalde aynı marka/model telefon kullanan vardır. Onların pilleriyle deneyebilirsin. Veya telefon aksesuarı ve malzemeleri satan bir işyerinde deneme kaydı ile gerekirse pil alacağını söylersin vede orada denersin. Oradada sonuca göre hareket eder, pili alır veya almazsın.

      temmuz temmuz (12505)