General Mobile 4G kendi kendine şarjı azalıyor

modeli general Mobile 4G jarz hızlı alıyor sorun yok mesela bırakmak istiyorum kenara koyuyorum ama kendi kendine jarz yiyor acaba kalibrasyon dan mı kaynaklı kendim yapabilir miyim??

kullanici504523 kullanici504523 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon şarjı kendi kendine azalıyorsa bunun kalibrasyonla ilgisi yok. İki ihtimal var:

    • Bir uygulama telefon bataryasını aşırı kullanıyor ve bu da bataryanın hızlıca boşalmasına neden oluyor.
    • Telefon bataryan artık ölüyor, değiştirmen gerekli.

    General Mobile 4G telefonun android 5 mi yoksa Android 7 mi?  Android sürümüne göre ayarlardan Batarya bölümüne gidip hangi uygulama bataryanı sömürüyor görebilirsin. Bu uygulamayı kaldırabilirsin. Eğer bu bir sistem uygulamasıysa bu uygulamayı kaldıramazsın. Bu durumda telefonu sıfırlamak fayda sağlayabilir.

    hakan hakan (15424)