General Mobile 4g Telefonda Hard Reset nasıl yapılır, General Mobile 4g Telefonu Nasıl Sıfırlanır?

-1

General Mobile 4g Telefonda Hard Reset nasıl yapılır?

General Mobile 4g Telefonu Nasıl Sıfırlanır?

General Mobile 4g Fabrika ayarlarına nasıl dönülür?

General Mobile 4g parolamı unuttum, telefonumu nasıl sıfırlayabilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    General Mobile 4G telefonunuzu iki şekilde sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.Bunlardan birisi telefon açıkken ayarlar bölümünden fabrika ayarlarınıza dönmek.Diğeri de telefonunuzun Recovery bölümünü kullanarak daha detaylı sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

    Her iki işlem sonucunda da telefon hafızanız silineceğinden telefon hafızanızdaki verileri yedeklemeyi unutmayın! (Rehber,uygulamalar,resimler,videolar vs..)

    Yöntem 1: General Mobile 4G telefonda fabrika ayarlarına nasıl dönülür? (Ayarlar bölümü üzerinden)

    Telefonunuzda ; Menü → Ayarlar → Yedekle ve Sıfırla → Fabrika verilerine sıfırla → Telefonu sıfırla → Herşeyi Sil yolunu izleyerek fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.

    Yöntem 2: Recovery Menüsü üzerinden telefona Hard Reset(sıfırlama) işlemi nasıl yapılır?

    Bu yöntem genel olarak telefondaki açılış şifrenizi unuttulduğu zaman kullanılıyor.Bu yöntemde telefon işletim sistemini başlatmadan bazı özel tuşlara basarak Recovery bölümüne girerek sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

    Bu işlemi yapmadan önce bataryanız en az %50 civarında olmalıdır !

    1. Telefonunuzu kapatın.

    2. Kapalı konumda iken Sesi Yükselt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna cihazınız açılana kadar basın.Cihazınız açılana kadar tuşları bırakmayın.

    3. Sesi Yükselt tuşu ile “Recovery Mode” (Kurtarma Modu) seçin. Sesi Azalt tuşu ile onaylayın.

    4. Ekrana ünlem işaretli android robotu ile komut yok yazısı geldiğinde Açma (Power) tuşuna basarken Sesi Yükselt tuşuna basın.

    5. Sesi Azalt tuşu yardımıyla Wipe Data/Factory Reset’i seçin ve Açma (Power) tuşuna basın.

    6. Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basın.

    7. Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basın.

    Bu işlemlerden sonra telefonunuzdaki sıfırlama işlemi gerçekleştirilmiş olacak ve telefonunuzu yeniden başlattığınızda telefon ilk günkü haline geri dönecek.Sizden dil,ülke,bölge gibi ayarlarınızı isteyecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)