General Mobile E-Tab 4 Şifre Sorunu

General Mobile E-Tab 4 tabletin şifresini unutulmuş nasıl sıfırlayabilirim?

General Mobile E-Tab 4 tableti nasıl restleme (Sıfırlama) yapabilirim

General Mobile E-Tab 4 tableti resetleme yapıyorum fakat bir türlü sıfırlama olmuyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    General Mobile E-Tab 4 Şifre Sorunu

    ˙·٠٠•● Çözüm Önerim ●•٠٠·˙

    Tableti Sıfırlama (fabrika ayarlarına çevirme)

    Öncelikli olarak tabletlerimizi fabrika ayarlarına çevirirken tabletler kapalı olmalıdır.

    Tabletin arkasında yer alan bölümünde Ses Arttırma ve Power (Güç) düğmelerine
    birlikte basınız.

    general mobile e-tab

    Daha sonra General Mobile logosu ekrana gelinceye kadar basmış olduğunuz tuşları bırakmayınız. Logo göründüğünde tuşları bırakabilirsiniz.

    Ama bazen general mobile logosu yerine aşağıdaki gibi bir komut yok resmide gelebilir. o zaman POWER ve Ses Arttırma tuşlarına tekrar basınız. Böylelikle menü karşınıza gelecektir.

    e tab factory mode

    Eğer bu aşamaya kadar işlemlerinizi doğru gerçekleştirdiyseniz Karşınıza aşağıdaki gibi bir menü gelecektir. Bu bölümde menü içerisinde gezinmemizi ve işlemleri onaylamanız için gereken tuşlar ve açıklamalar aşağıdadır:

    1. Power (Güç açma kapama) tuşu: İşlemleri onaylamanızı ve alt menülere giriş işlemini yapar.
    2. Ses Arttırma – Ses Azaltma Tuşları: Menü içerinde aşağı yukarı hareket etmenizi sağlayacaktır.

    Ses Arttırma ve Azaltma tuşlarını kullanarak Wipe Data/Factory Reset yazısına kadar gelin ve Wipe Data/Factory Reset üzerindeyken Power tuşuna basın.

    e tab wipe data

    Ses Arttırma /Azaltma tuşlarını kullanarak “Yes–Delete all user data” yazısının üzerine gelin

    wipe data yes

    Power (Güç açma kapama) tuşuna basarak işlemi onaylayın. Bu esnada ekran işlemin yapıldığına dair mesajlar karşınıza gelecektir.

    İşlem bittiğinde ise karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelir.

    wiping data

    Data wipe complete mesajını ekrana geldikten sonra tablet yeniden başlayacak. Üçüncü resimdeki ekran gelecektir. Menüden “reboot system now” seçeneğinin üzerine geliniz ve Power( Güç düğmesine) tuşuna basınız. Ardından Tablet kapanacak ve yeniden açılacaktır.

    Tablet açıldığında ilk aktivasyon ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu durumda öğrenci/öğretmen TC kimlik numarası ve oluşturulan EBA şifreleri ile tekrar tableti aktifleştirmelisiniz.

    Evet, kısaca bu işlemleri uygulayarak okullarda dağıtılan Fatih general mobile tabletleri resetleyip fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.

    NOT: Eğer bir türlü tablet kendini resetlemezse aşağıdaki vermiş olduğum linki açın videodaki adımları uygulayınız. (Denenmiş ve sorun çözülmüştür) Videoya Ulaşmak için Tıklayınız

    lion lion (595)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler Lion aynı tabletten benimde vardı sorunumu senin sayende çözebildim :) ardahd 8 yıl önce
    • Rica ederim ardahd, sorununuzun çözüldüğüne sevindim ツ lion 8 yıl önce