general mobile gm5plus d kendi kendine açılıp kapanıyor

arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce gm5 plus aldım arada bi açılıp kapanıyodu ama aldırış etmedim bu aralar tekrarlamaya başlaıd acaba  sıkıntısı nedir bilen arkadaşlar söylerse sevinirim veya nasıl çözerim şimdiden teşekkürler

kerem52 kerem52 (37)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Üzgünüm :( telefonun 1. parti olarak üretilen telefon olabilir general mobile markasının ürettiği gm 5 plus modelli telefonda telefonun satışa çıkarılmasından sonra gelen kullanıcı şişkayetleri çok fazlaydı genelde ısınma kapanma gibi sorunlar görüldü bunun üzerine general mobile 2. parti gm 5 plus üretmeye başladı 2. parti olanlardabu sorunlar görülmüyor sanırım sorun donanımsal çünkü yazılım ile ilgili bir sorun olsaydı yeni bir güncelleme ile düzeltilebilirdi telefonu alırken araştırmadan alma dostum anlamıyor isen satış danışmanına sor veya kullanıcı yorumlarına bak telefon alırken telefonu almadan önce telefonun özelliklerini bilmen gerekli umarım telefonunda donanımsal sorun yoktur.

    umuttt umuttt (207)
    7 yıl önce cevaplandı

      Merhaba

      Biraz araştırma yaptım ve bir cevap buldum bir dene

      - Ses+(Yani ses arttırma) tuşu ve Power tuşu aynı anda 7-8 saniye kadar aynı anda basılı tutulur.

      - Gelen ekrandan wipe data/(reset factory) seçilir

      - Önce Power sonra yine ses + tuşuna basılır ve telefon kendini formatlar

      Not → Formatlama işlemlemine başlamadan rehberinin yedeğini hafıza kartına taşı

      Sorun halen düzelmediyse donanımsal bir sıkıntı olabilir

      Umaraım faydalı olmuştur...

      tahatugyan tahatugyan (1206)
      7 yıl önce cevaplandı

        Yukarıdaki gibi denememe rağmen olmadı. Nedeni ise format atma ekranına girdiğimde telefon tekrar kapanıp açılıyor.

        Yani hiç bir müdahale yapmaya izin vermiyor.

        Yaptıklarım ;

        1. Ses+(Yani ses arttırma) tuşu ve Power tuşu aynı anda 7-8 saniye kadar aynı anda basılı tutulur.

        Android resimli ekran geliyor. Sonrasında ise tekrar Ses+(Yani ses arttırma) tuşu ve Power tuşu basılınca

        Format atma, recovery, factory reset ekranı geliyor.

        Fakat ekran gelir gelmez telefon tekrar kapanıyor ve açılıyor.

        İçindeki resimlerim ve bilgilerimi yedeklemem gerekiyordu. Çünkü servise telefon verenler bilir, Serviste tüm bilgileriniz silinecek Kabul ediyormusunuz diye bir kağıt imzalatırlar.

        Bende telefonu sevise götürmeye karar verdim.

        Sonrasında ise son bir kez daha deneyeyim diye karar verdim.

        Şimdi daha önce duydunuz mu yada bilgisi olan varmıdır bilmiyorum.

        Windows işletim sistemi gibi "Güvenli Mod" gibi bir durum varmış.

        Tamamen tesadüfi olarak öğrendim.

        NEDEN AÇILIP KAPANDIĞINI NEDENİ GÜNCELLEMEDEN SONRA OLMASI.

        Güncellemeden sonra Kameranın kendiliğinde açılıp kapanıyor du.

        Telefonu kapatmayı deneyince de kapanıp açılmaya başlaması.

        ÇÖZÜM ; Arkadaşlar tesadüfen bir şeyi keşfetmiş oldum.

        Zaten telefon açılıp kapanıyordu.

        1. olarak "Kapatma düğmesine basmadım"

        2. Olarak Ses + (Ses Açma ) ve Ses - (Ses Kısma ) aynı anda bastım ve telefon tekrar açılana kadar basmaya devam ettim.

        Telefon açıldı ve ekran sol alt köşede "Güvenli Mod" yazıyordu.

        Çoğu uygulama çalışmıyor bilginize.

        Sonra ise telefon ayarlarda yazılım güncelleme yaptım.

        Telefon kapandı ve açıldı.

        NOT: Sony Xperia A1 Ultra da da denedim "Güvenli Mod" var

        Ses + (Ses Açma ) ve Ses - (Ses Kısma ) aynı anda ve sonra Kapatma düğmesine bastım açılırken titreme den sonra kapatma düğmesini bıraktım diğer iki tuşu bırakmadım ve telefon ekran açılana kadar basmaya devam ettim.

        Bilginize.

        etiryaki etiryaki (1)