Genesis offers kaldırma

0

Genesis offers nedir? Genesis offers reklamları nasıl kaldırılır?

Genesis offers bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Genesis offers bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Bilgisayarınızda yüklü tarayıcılarda, Google Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi,  http://www.genesis-offers.com sayfasını açar. http://www.genesis-offers.com promosyon ve ürün indirimlerinin tanıtımını yapan bir uygulamadır.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde Genesis offers yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

Genesis offers kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4205)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Genesis Offers nedir?

  Genesis Offers adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Genesis Offers'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Genesis Offers reklamlarını tıkladıklarında Genesis Offers reklam yazılımı para kazanır.

  Ayrıca tarayıcılarınızda Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi www.genesis-offers.com sayfasını açar.

  www.genesis-offers.com web sitesi promosyon kuponları, indirimler yayınlayan ve bunları size sutan bir uygulamadır. www.genesis-offers.com sitesinin amacı indirim ve promosyonlar ile internet üzerinden yapılan alışverişlerde indirim kazanmanızı sağlamaktır.

  Genesis Offers bilgisayarıma nasıl yüklendi?

  Genesis Offers reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir. 

  İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Genesis Offers gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler. 

  Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Genesis Offers ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

  Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

  Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

  Genesis Offers virüs mü?

  Genesis Offers teknik olarak virüs değildir. Genesis Offers , virüs özelliklerine sahip değildir. Genesis Offers virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Genesis Offers virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Genesis Offers virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Genesis Offers virüs olarak adlandırılsa da Genesis Offers virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

  Genesis Offers kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Genesis Offers kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

  Genesis Offers kaldırma, Genesis Offers ’ten kurtulma adımları

  Genesis Offers veya Genesis Offers olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

  Genesis Offers kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

  Genesis Offers kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

   

  Genesis Offers  kaldırma

  Genesis Offers   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Genesis Offers kaldırmak  için şu yolu izleyin:

  • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

  • Açılan listeden Genesis Offers programını bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

  Genesis Offers  nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

  Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

  Genesis Offers kaldırma

  1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
  2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
  3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
  4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
  5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

  Yukarıdaki işlemlerden sonra Genesis Offers kaldırma ve Genesis Offers kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Genesis Offers silme işleminden sonra Genesis Offers’den kurtulmuş olacaksınız.

  cemkara cemkara (4205)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol