genymotion ip hatasi

Merhabalar, genymotion android emilatoru calsdirdigimda ip hatasi geliyor. Hata tam olaraq boyle "the virtual device got no ip address". Nasil coze bilirim bunu? bilen varsa yardim etsin :\

nursultan nursultan (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sanal makine IP alamıyor. Bu sorunu düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

    1. Kullandığınız sanal makine programının (VirtualBox) File sekmesinden Preferences bölümüne girin.
    2. Burada Network kısmına gelin ve sağdaki yeşil artı işaretine basıp bir ağ ekleyin veya zaten vboxnet0 isimli ağ zaten bulunuyorsa onu seçip sağda 3. sırada bulunan tornavida ikonuna tıklayın.
    3. Açılan pencerede Adapter sekmesinde IPv4 Address yerine 192.168.56.1, IPv4 Network Mask yerine ise 255.255.255.0 yazın.
    4. DHCP Server sekmesine geçin ve Enable Server seçeneğini aktif hale getirip aşağıda vereceğim bilgileri ait olduğu yerlere yazın.
    5. OK tuşlarına sırasıyla basarak işlemi tamamlayınız.

    Server Address: 192.168.56.100

    Server Mask: 255.255.255.0

    Lower Address Bound: 192.168.56.101

    Higher Address Bound: 192.168.56.254

    utkubayat utkubayat (885)